Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Nagy tévhitbe vagyok az...

Nagy tévhitbe vagyok az informatikával kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

9.es vagyok egy gimnáziumba"matematikaszak"

És gondolkodtam a tovább tanulás miatt az informatikán,de nem tudom,hogy ez hogy is megy néztem a felvi.hu-n programtervezői és ott azt írják,hogy ELTE oda érdemes tovább menni.

Elsősorban a megélhetésem miatt tanulnám az informatikát mert azt mondják,hogy ebben van a pénz.

De nem tudom elképzelni,hogy ez hogyan működik,mert nagyon nagy sokan értenek a programozáshoz,és miért pont engem vennének oda fel attól félek,hogy nem találok majd vele munkát,és akkor hiába tanultam ennyit.

Vagy azért ez nem így van lehet vele találni munkát.

Meg a másik gondom,hogy nem unalmas egész nap ott ülni és gépezni,jó eddig még nem unom a programozást igaz csak a webes területtel foglalkoztam még "php-sql"

de egy idő után nem lesz unalmas ez egész dolog?

Valaki adna egy kis felvilágosítást?


2012. okt. 3. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Először is fogadd őszinte elismerésem azért a józan gondolkodásért, ahogy szemléled a világot! Ma ugyanis az a divat, hogy valaki elvégez egy egyetemet és csodálkozva néz körül, hogy még nem udvarolták körbe állásajánlatokkal, sőt, amikor jelentkezik, elutasítják... Hát igen, ez azt jelenti, hogy nem elég egy divatszakmát tanulni, hanem azt is meg kell nézni, hogy arra mennyire van igény, és mennyire van rá jelentkező. Még egyszer gratula, maradj mindig ilyen bölcs és felelős gondolkodású!


A kérdésedre válaszolva nem tudom, hogy mit csinál egy informatikus, és hogy az mennyire unalmas, így egy tanácsot adhatok: azt gondold végig, hogy mi az, amit te szívesen csinálnál. Mi az, amit ha egyetlen dolgot tanulhatnál, nem keseregnél utána, hogy másik egyetemre mentél. Na, azt az egyet válaszd! :)))


Sok sikert!

2012. okt. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%

Én progmatekos vagyok, 40en indultunk a végére kb 8an maradtunk a "bukottakkal" együtt. Én nem tartom programozásnak a php-sql-t, egyrészt te azt hiszed értesz hozzá, amúgy hidd el messze vagy még tőle, amúgy meg a php már nagyon hanyatlik.

Visszatérve a lényegre 40-en indultunk, sok matekszakossal, és ők estek ki elsőnek :D Pár hét alatt messze elhaladtok az ilyen gyerek matek felett, és minden ami az érettségiig történt matekból kiderül, hogy piti egyszerű, sokszor röhejes... Mikor már a párhuzamosak metszik egymást, és kiderül, hogy a negatív számoknak is van gyökük..., akkor minden megváltozik.

A matekos dolgoktól eltekintve a programozás az integráló áramkörtől kezdődik, és a nyelvek se függvényhívásokkal indulnak, hanem megmutatják szépen, hogy milyenek a reguláris nyelvek... Programozni nem fognak megtanítani, csak a logikára, a felépítésre, mi történik a háttérben, és miért. Ha ezeket átvészeled, megérted, biztosan lesz munkád, nem kell félned.

2012. okt. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Ha egy jobb egyetemen végzel akkor garantált hogy lesz munkád. Én mondjuk egy közepesre jártam az SZTE-re, de már alapképzéskor lehetett demonstrátori munkát vállalni és hasonlók, diploma előtt is már voltak lehetőségeim elhelyezkedni nagyobb cégeknél, majd a diploma után az egyetemen is ajánlottak állást, meg szintén több cégtől is jött ajánlat. És mondom ez egy közepes egyetemen.


Az hogy mennyire unalmas, hát ez emberfüggő. Ha van egy érdekes probléma amit meg kell oldanod akkor az engem nagyon tud motiválni és akkor repül a munka. Néha persze unalmas, amikor meg valami nem akar sikerülni akkor bosszantó, de melyik munka nem az. És még mindig jobb mint egy gyárban robotolni tized ennyi pénzért.

2012. okt. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem van még időd ezen gondolkodni, sok minden fog változni míg odaérsz. Az informatikában nem mindig kell gép előtt ülni,de persze van olyan ág is. Van benne pénz mint minden másban is,de nem azoknak akik szarul csinálják, esetleg nem művelik elég magas szinten.
2012. okt. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

Az informatika elég sok külön területből áll, lehet válogatni, de egy valamit szeretnél előre mondani:

Ha csak a pénz miatt érdekel, akkor inkább ne kezdj bele!

Az informatika egy olyan szakma, amit igazán szeretni is kell és kell, hogy magadat, érdeklődésből képezd, mert különben kín és szenvedés lesz csak.

2012. okt. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 hát a php-t programozási nyelvnek nevezném mint mindenki más, és nincs az egyáltalán hanyatlóban, és tény hogy 2-5 év folyamatos php programozás kell hogy elmondhasd hogy értesz a nyelvhez.


hát a szakma: túlórák, szinte állandóan gép előtt ülés igen. nekem is személy szerint néha elegem van, de imádom és szeretem ezt csinálni mindig is szerettem, úgy hogy általában jó látni hogy épülnek a dolgok:)


csatlakozom az előttem szolokhoz abban, hogy ha jó egyetemen/főiskolán végzel, és nagyon érted a dolgod egy valamiben, nem pedig 10 dologhoz kicsit, akkor van állás, szakembereket általában keresnek.

továbbá ez a szakma arról szol, hogy folyamatosan fejleszted magad, olvasol, és tanulsz, mert ez az az ág ami nagyon fejlődik.


ha nem vagy oda meg vissza érte akkor nem éri meg. szerintem egy témakörbe kb. szerelmesnek kell lenned. és ez nemcsak informatikában van így.

ismered gondolom a mondást, hogy ha szereted csinálni akkor az nem munka szóval válassz olyan témakört hogy ne kelljen dolgoznod, egy életen át. van 4 éved eldönteni még úgy is párszor átgondolod, én annyiból nem javaslom hogy szabadidőm nem nagyon van, és a szemem is romlik miatta.

2012. okt. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pj0tr ***** válasza:

Szerintem első körben tegyük helyre a fogalmakat a fejekben.

Mert minden programozó informatikus, de nem minden informatikus programozó.


A PHP és az T-SQL program nyelvek/script nyelvek, ízlések és pofonok.

Az nem programozás szvsz PHP-ben sem, hogy a HTML-t kihányod egy-két ciklus és if segítségével.


A kérdésedre visszatérve. A programozásban van pénz ugyanakkor éppen ezért sokan is próbálnak ebből megélni.

Aki tud az jól keres, viszont cserében sokat is kell dolgozni.

A PHP szvsz sajnos pont az a nyelv, amelynek "tudóival" dunát lehet rekeszteni. A KKV kiadja egyetemistáknak a PHP-s feladatokat bagóért, ahol pedig komolyan űzik a dolgot ott a tudásuknak kis részét teszi ki a PHP. A 3rd party illetve saját fejlesztésű komponensek ismerete sokkal fontosabb. A PHP önmagában csak egy nyelv. Akárcsak a C# vagy java.

Lényeg a lényeg. Elkötelezettség és szakmaszeretet nélkül nem fog menni.

2012. okt. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!