Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ingyen valami. Valami.hu...

Ingyen valami. Valami.hu aldomain név?

Figyelt kérdés
Ez alatt azt értem hogy hogyan tudok ilyen weboldalt készíteni nem erre gondolok hogy név és valami.hu hanem mind a kettőt a címet és az aldomaint is én szabhatom meg mint pl [link]

#aldomain #valami.valmi.hu #nev.nev.hu #nevem.nevem.hu
2012. szept. 21. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Megveszed a domaint, és annyi aldomaint csinálsz amennyit akarsz.
2012. szept. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Korlátlan aldomained is lehet, ha egy A DNS rekordot adsz hozzá * néven és ugyanazzal az IP-vel, PHP-val meg kiolvasod az adott HTTP fejlécet és aszerint töltöd be az oldal tartalmát.


Alapesetben a vásárolt domainhez DNS kezelőfelület is van, ahol A rekord vagy CNAME rekord hozzáadásával lehet subdomaint csinálni. Némelyik hosztingcég megszabja ugyanakkor, hogy mennyit.

2012. szept. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
INGYEN ! szerinted ha domaint az ingyen van ?
2012. szept. 22. 17:15
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és nem értem a második commentelő válszát ! Én úgy értettem úgy készítek nem alap elkészítettre rárakni hanem a weblap készítésénél már kéri a aldomain(subdomain)-t!
2012. szept. 22. 17:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Ingyen sehogy... Max ha véletlenül tiéd az egyik dns szerver...
2012. szept. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vannak ingyenes szolgáltatások, pl. a [link] többezer végződés között lehet választani. DNS szolgáltatást is nyújt, így fizetős és sok ingyenes tárhelyhez is hozzárendelhető.

A gond, hogy ingyenesre semmi garancia nincs. Ezeket a domain neveket "lelkes" felhasználók fizetik és adják hozzá a rendszerhez, akik ha bármilyen oknál fogva nem fizetik tovább, vagy úgy döntenek, hogy leveszik az oldalról, akkor sajnos búcsút mondhatsz a webcímednek. Erre pedig a múltban elég sok példa volt. Vannak az oldalon olyan domainek, amik 2001 óta folyamatosan működnek, ezek megbízhatóbbak, mint amit tegnap adtak hozzá, de erre sincs garancia.

Összességében csak olyan személyes weboldalhoz ajánlom, aminél nem probléma, ha elveszíted a webcímet, céges oldalnál pedig felejtős.


Az internet hajnalán sokan ingyenes szolgáltatásokat kerestünk és használtunk. Ezek viszont mára megszűntek, mármint amit anno használtunk. Elég fájó, ha egy ismert oldalad van és semmit nem tehetsz ellene, pedig fizetnél érte. Én saját rövid domain nevet és tárhelyet vettem, ezen korlátlan aldomaint hozhatok létre. Csak az én oldalaim vannak rajta, sokkal gyorsabb és megbízhatóbb, mint egy ingyenes szolgáltatás, és ami a legfontosabb, nem kell attól tartanom, hogy megszűnik.

2023. nov. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!