Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weboldalon bejelentkezés...

Weboldalon bejelentkezés facebookkal?

Figyelt kérdés
Lehetséges? Mivel egy login rendszer számomra még bonyolult lenne arra vagyok kíváncsi,hogy ezt meg lehet-e oldani valahogy? Facebookos accountjukkal jelentkeznének be a felhasználók a weboldalamra? Van erre valami módszer?

2012. aug. 19. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Van erre valami módszer?

Van.

2012. aug. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értékelem a humorod! További kérdések: Hogyan? Kevésbé bonyolult a login rendszerhez képest? Segítenétek?
2012. aug. 19. 12:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem bonyorult össze tenni 1 Reg/Login rendszert.


Kell adatbázis, felhasználói felület, és egy kis programkód. Most, hogy hogyan nézki a beviteli űrlap, az most mind1. Ott koztem, hogy POST-ban jön az adat.


Nos Regisztráció recept. Most nem bonyolítjuk olyannal, hogy email ellenőrző meg társai.


1.: Megjönnek az alap adatok. $_POST['email'] és $_POST['password'] változókban. Ezekkel kellene valamit csinálni.

2.: Megnézed, hogy mind2 helyesen lett-e kitöltbe. erre jó a empty() függvény vagy inkább a prag_match() reguláris kifejezős téma. Az utóbbi azért jó, mert ha email-t ellenőrzől, akkor megnézi hogy a minta jó-e a kapott értékre. (Az üres és a hülyeség se passzol.)

3.: Ha mindent jónak találtál, akkor mehet a feltöltés.

mysqli_query("INSERT INTO `user` (`email`, `passwd`) VALUES ('$email', '$passwd')");

Jelszót érdemes titkosítani sha1() függvénnyel, amivel 40 karakteres össze visszaságot kapsz


Login:

Bekéred az email-t passwd-t majd, az adatbázisból lekéred az email alapján szűrt listából azt az 1-et. "SELECT `passwd` FROM `user` WHERE `email` = '$email'". Azért csak a passwd kell, mert jelszó összehasonlítás miatt kell csak a jelszó. Nos ha megvan az adott adat akkor egy If oszt csoki. Ha jó akkor $_SESSION['login'] = TRUE.


Kész is.


De ezt lehet kavarni pl.: $_SESSION['uid'] (uid = User ID) -val oldod meg. Ha 0 akkor nincs loginolva, de ha valamilyen ID-t kap, akkor azzal az userrel van beloggolva. De innentől 1000+1 megoldás van. Én pl. csináltam olyat, hogy user nevet és email-t is megadhatsz loginkor és az alapján szűr.


Volt olyan ötletem is, hogy pl. másik netről és gépről nem enged belépni, mert feltörés veszélye miatt egy emailt küldött, ahol engedélyeztetni kellet. :)

2012. aug. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A facebook login betenni bonyolultabb, mint egyet írni, hidd el.

Ha ez nem meg, akkor az sem fog.


De amúgy ez alapján meg lehet csinálni: [link]

2012. aug. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#3 kaptam egy ilyen hibakódot:

Parse error: syntax error, unexpected T_DNUMBER in /home/a7102129/public_html/check.php on line 7


mi lehet az oka ?


annak a fájlnak ez van a 7. sorában :


$kapcsolat = mysql_connect(’mysql5.000webhost.com’, ’ a7102129_asd’, ’xyz’);

2012. aug. 19. 23:35
 6/6 anonim válasza:

Heyhó!

Köszönök, mert senki sem szokott...


Az 5. posztra a válasz:

a hibakódban benne van, hogy mi a baja. Méghozzá szintaktikai hiba, ugyanis Te ezt írtad:


$kapcsolat = mysql_connect(’mysql5.000webhost.com’, ’ a7102129_asd’, ’xyz’);


Holott, a sql_connect() funkcióban ’jelek ’ helyett 'aposztrófot' vagy "idézőjelet" kell használni, ellenben ezt a hibát kapod!


És akkor jöjjön egy CTRL+C - CTRL-V kód számodra, hogy én hogyan csinálnám:


$host = "mysql5.000webhost.com";

$user = "a7102129";

$pass = "xyz";

$db = "adatbázisod neve";

$kapcsolat = mysql_connect($host,$user,$pass)or die(mysql_error());


és kifejtve: Először letárolom egy változóban az adatokat, majd azokat a változókat beillesztem a connect() funkció adott pontjára.


Rem segítettem.

2013. márc. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!