Mennyibe kerül egy webáruház készítése?
Semmi nincs meg hozzá csak az ötlet.Nem is értek hozzá.
Ha tegyük fel egy cég megcsinálja nekem(sok ilyen van ugye a neten)fix összegért,onnantól nekem mi dolgok van vele,mi kell hozzá?Aukciós oldalt szeretnék.
Köszi előre is a tanácsokat,most aztán jól jönnek:)
Egy dinamikus oldal legyen webshop vagy aukciós oldal, az adatbázis tervezése, megvalósítása és a szerveroldali kódolások visznek el sokat.
Általában 1 több oldalas statikus oldal, aminek a tartalma nem módosítható (megfelelő tudás nélkül) az úgy 40.000-től kezdődik.
Egy dinamikus oldal 120.000Ft felett (és lehet keveset mondtam). Egy átlagos webshop 230.000Ft vagy efeletti összegeket kóstál. Míg 1 professzionális, sokrétű és mindenre kiterjedő ára: csillagos egek.
De természetesen vannak alternatív megoldások. Pl.: Egy hobby webprogramozót megbízol egy ilyen feladattal, de az nem 1-2 hónap míg elkészül, ha egyedül dolgozik. Ha ő rakja össze a designet (html/css/js), logikai elemeket (php) és adatszerkezetet (adatbázis mysql) akkor az több hónapig is eltarthat.
Egy cég külön csoportokat állít rá 1 feladatra, így egyszerre több elem készül el. Míg a hobby programozónál csak egyszerre csak 1 elem készül.
Ami a te dolgod nem más mint a felület tesztelése és feltöltése. A programozók nem fognak neked képeket feltölteni, avagy híreket szerkeszteni. Ezek a te feladataid, nah meg megnézd hogy néz ki azokkal.
Azt még jó tudni, hogy a kódolók (programozók) design szépséghez nem értenek. Ők a logikai, szerkezeti és műveletek mesterei. A designeres az a marketing fogásai miatt drágák, mivel 1 szép kidolgozott logó is 200.000Ft. Ennyit keres az egyik 17 éves hobby desinger ismerősöm.
:) Még jó hogy együtt dolgozunk. Ő rajzol én gépelek. :D
21/F
Jó összefoglaló.
Az ár nagyban függ attól, hogy mikre van szükség.
Minél "bonyolultabb" és több dolog kell, annál drágább.
Például kérheted azt, hogy integráljanak PayPal fizetést vagy külön bannkártyás rendszert. Ez is jelentősen fogja növelni az árat. (Ráadásul ez utóbbinál egy bankkal is ha jól tudom szerződni kell, az is pénz.)
Szóval nem lesz olcsó mulatság és akkor még a szükséges tárhely és domain ára is ott van.
Egy másik eshetőség, ha te magad telepítesz egy (akár ingyenes) CMS-t vagy valamilyen webáruházat. Ekkor olcsón vagy akár ingyen is meglehetsz.
Persze azért egy rendes tárhely és domain is kell, szóval az ingyen opció kilőve így is, plusz semmi egyedi nem lesz az oldalban, illetve ha nem értesz hozzá, rengeteget szívhatsz vele.
A következő dolog, hogy egy CMS telepítést is másra bízol. Itt akkor megint jön a munkadíj, ami a beállítások mennyiségétől és a kérésektől függően mehet szépen felfelé.
Ahogy előttem is írták, ez nem olcsó dolog.
Én csak annyit tennék hozzá, hogy aukciós oldalnál tisztázni kell a vásárlás feltételeit, mert amennyiben csak egy kicsi valószínűsége is felmerül annak, hogy véletlenszerűség léphet fel a vásárlás megállapítását illetően, avagy nyereményként lehet kezelni a vásárlást, ahhoz már komoly engedélyeztetési procedúrán kell átmenni a Szerencsejáték Zrt felé. És ha engedélyezik is, komolyan adózni kell odafelé.
köszi a kimerítő válaszokat!
akkor szerintetek egy vatera mennyibe kerülhetett??:)
Vatera nagy jellegzetessége, hogy komoly adatbázissal kell rendelkeznie, mivel nap mint nap új és új termékek kerülnek fel és kerülnek le. Erre jön az adatbázis táblák kapcsolat hálója.
Ha ez még nemelég, akkor biztos van valami egyedi framework (keretrendszer) mint levezethetjük akár "kernel" névként is. Nos nem kevés PHP kód van mögötte (amit te pl. soha nem fogsz látni onnan).
Erre jön az automatizálás és a JavaScript. Mondjuk HTML és CSS-ben gyér, de nem az a mérvadó.
Szóval olyan: 500.000-700.000Ft körüli árat saccolok, de természetesen erre még rájön a karbantartás, javítás, bug elhárítás, frissítés, mindezek tesztelése. Ez is elvisz alkalmanként vateránál kb. 60-70ezret ha nem többet Per Alkalom.
hát igen,de mondjuk én többre saccoltam volna ezek után:)
viszont gondolom keres is bőven a vatera,úgyhogy nem hiszem,hogy fájna neki:)
jó,de nyilván lehet valami kezdetlegesebbet is csinálni,sokkal olcsóbban kihozni.
mi az ami mindenképpen költség és nem lehet megúszni?
a tárhely?a domain?az üzemeletetés?
Sajét egyedi oldal:
- csak a fantázia szab határt, hogy mik legyenek az oldalon
- rengeteg időbe telik, mivel mindent saját kezüleg kell megírni
- késöbbi módosítások és átfogó újítások lehetnek
- drága a kivitelezése, mert ugye meg kell írni
CMS rendszer alapon:
- korlátozott lehetőségek
- ingyenes
- előre elkészített kezelő felület
- nem igényel szaktudást, legalábbis minimálisat (ezt tutorialból összelehet szedni)
- CMS belső manipulálása már átfogó tudást igényel (és ismernie kell az adott CMS-t is)
Nem kikerülhető:
- tárhely + domain (10-20ezer/év kb.)
Kikerülhető:
- CMS rendszer használsz, megrendelés helyett. Ugyebár ilyenkor minden feladat rádhárul.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!