Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Egészséggel kapcsolatos...

Egészséggel kapcsolatos weboldalt szeretnék készíteni fórummal. Lehetséges?

Figyelt kérdés
2012. júl. 16. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Lehetséges.

Egyéb kérdés?

2012. júl. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. júl. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
jajjjj de hogyan arra lennék kiváncsi
2012. júl. 16. 14:34
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Ezzel a "hogyannal" megerősítetted a válaszom ... :-P


De, hogy konstruktív legyek: tanuld meg a HTML-t (4-es és 5-ös verzió még a kompatibilitás miatt), a CSS-t (3-as verzió), a JavaScriptet (előbb alapokat, utána valamilyen Framework-öt - aka. JQuery). Tanulj meg valamilyen grid system-et, mint CSS framework, ha a CSS-t már vágod.

Célszerű valamilyen profibb grafikai program ismerete, ha szép design-t akarsz. Mindenki a PhotoShop-ot nyomja, de ha jót akarsz Fireworks-el csinálod, mert az van webgrafikára kitalálva, sokkal könnyebb webre dolgozni vele, mint PS-el (én már hülyét kapok, ha PSD-ben kapok grafikát).

Mivel fórumot akarsz célszerű megismerkedni a PHP nyelvvel és legalább alapszintű programozói tudás is kell. Mert bár vannak kész fórum szkriptek, de lehet bele kell nyúlni, ha szeretnéd az oldaladhoz igazítani.

Mivel a fórum és a felhasználó kezelés adatait adatbázisban tárolja a rendszer, így minimum alapszintű adatbázis és SQL ismeretek sem ártanak, legalább fogalmi szinten, hogy tudd mit csinálsz.

És nem árt kicsit tudni a Linux-os környezetet, legalább is fájlkezelés és jogosultságok szintjén, ha Te kezeled a tárhelyed.

Mondjuk könnyíted a munkádat, ha valamilyen CMS-t használsz, ha a fentiek megvannak, mélyedj el valamelyikben, meglátod könnyíteni fog a munkán.

2012. júl. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mac112, szerintem most vetted el a kérdező kedvét az egésztől. :D
2012. júl. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem,mert a legjobb barátom éppen informatika tanárnak tanul és segit...
2012. júl. 17. 13:59
 7/10 A kérdező kommentje:
és amúgy nem hinném, hogy a többi weboldal szerkesztő ezt mindet tudja, de tudom kedves válaszoló, hogy ezt direkt csinálod, és nem segiteni akarsz.
2012. júl. 17. 14:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Pedig el kell keserítselek, jókat írt és minden normális fejlesztőnek ezeket ismernie és tudnia kéne!
2012. júl. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

LOL!


Már bocs, de tényleg nem bírom ki, tudom ezért szemét leszek sokak szemében:

1., Aki tudja csinálja, aki nem tudja tanítja.

2., Ezt nem tanítják iskolában ... én is sokat végigjártam (és amíg nem értettem hozzá én is tanítottam is :-P ), de iskolarendszerű képzésben ezt sehol nem tanítják.

2012. júl. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

15 éve készítettem az első weblapomat, ami nem hobbi volt, hanem már éles munka.

HTML és CSS oda-vissza fejből, évekig PHP programozóként dolgoztam, vállalati szintű extranetes alkalmazások fejlesztésében. Jelenleg webshopokat készítek, Joomla komponenseket és modulokat fejlesztek, illetve Joomla és Wordpress template-eket készítek.


Segíteni akarok és nem dicsekvésből írtam le a fentieket, hanem, hogy tudd kompetens vagyok a témában és szívesen segítek is, ha nem tekintesz ellenségnek :-P

2012. júl. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!