Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Egy ehhez hasonló oldalt...

Egy ehhez hasonló oldalt szeretnék létrehozni. (Link a folytatásban! ) Jó helyen tapogatózok?

Figyelt kérdés

Helló!


Egy ehhez hasonló weboldalt akarok létrehozni: [link]


(A téma tulajdonképpen hasonló lenne, ezért is emeltem ki ezt az oldalt.)

e107-et használ, ha jól tudom (régebben voltam admin e107-es oldalon, így már valamennyire értek hozzá) és az én oldalamnál is ezt szeretném felhasználni. Tudom, hogy sokak szerint nem éppen a legjobb választás, de én ennél szeretnék maradni. :)

Inkább a kezdőlökésnél van problémám: próbáltam ezzel kapcsolatban valamilyen épkézláb' leírást találni, viszont még mindig vannak kérdéseim.

Szóval akkor:

- kell egy domain név

Erre a forpsi.hu-t találtam, 1600 Ft/2 évre foglalhatom le a nevet, persze ha valaki tud jobbat, szívesen elolvasom a válaszát. :D Csak jó lenne, ha .hu-s lenne. :)

- egy tárhely

[link]

Ezt találtam legmegfelelőbbnek és az e107 követelményeinek is megfelel.

És akkor most jön a láma kérdés: kell még valami vagy ezek birtokában már elkezdhetem? :D

Egyértelmű, hogy síkhülye vagyok még hozzá és az is, hogy nem akarok ezért senkit sem felbérelni, magam szeretném megcsinálni, mégha irdatlan nehéz is lesz. Leges-leges-leges... legutolsó megoldásként akarom csak szakember segítségét kérni. :)

Az FTP feltöltésről, az e107 telepítéséről és beüzemeléséről már olvastam és ha esetleg problémáim akadnak, akkor még talán azokon az oldalakon találok megoldást (max. megkérdezem itt is), csak itt még a leges legelején nem vagyok tisztába a dolgokkal.

Bocsi még egyszer ezért a ritka ostoba kérdésért és hogy feltartottalak ezzel, de köszönöm, hogy elolvastad és ha válaszolsz rá (mégha elküldesz a pi.sába, hogy miért vagyok ekkora marha), azt is köszönöm! :)


2012. júl. 12. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:

igen jól látod. ez e107-es oldal. szerintem ez teljesen jó választás, tény hogy van újabb, de kezelhetőbb aligha. én személy szerint nagyon ajánlom.


a domain az kb mindenhol ugyan annyi mert az azért úgy naggyából szabályozva van, szóval az mind1 is. a tárhely is oké nincsen vele gond.


végeredményben le is írtad: leszedsz egy e107 cms-t azt feltelepíted a tárhelyre, veszel egy domaint, úgy, hogy az a tárhelyre mutasson.


bár én a helyedben lehet hogy olyan szolgáltatót keresnék ami ingyen tárhelyet nyújt, de lehet beregisztrálni domain nevet is (uw, atw), és itt feltelepíted, megveszed a domaint leszedik a reklámot és minimális pénzből megúszod, és mindent elintéznek neked, csak telepíteni kell a cms-t

2012. júl. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Igen, ezen én is gondolkoztam, szerintem viszont lehet maradok ennél a megoldásnál.

Nem akarok egy nagyon bonyolult oldalt létrehozni, de azért az 1500 MB hely is megnyugtató. :D

Persze aztán lehet nem ez lesz, de a lényeg akkor, hogy jó helyen tapogatóztam. :D

Köszi még egyszer! ;)

2012. júl. 13. 08:40
 3/9 Pityeeesz ***** válasza:
A 000webhost max akkor lesz jó neked, hanem szándékozol látogatókat fogadni az oldaladon. A E107-et meg nincs annyi pénz amennyiért használnám. Az még a kisebb probléma hogy gagyi oldalakat lehet vele csak összesz@rni, de még biztonság tekintetében is fényévekre van a komolyabb cms-ektől.
2012. júl. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ezt most nem értem. :)

Ha az 000webhost-ot használom tárhelyként, akkor nem fog müködni az oldal?


Az e107-röl meg én már leírtam a véleményemet. :)

2012. júl. 13. 11:12
 5/9 Pityeeesz ***** válasza:

#4


Fog működni, ameddig nem lesz egyszerre 1-2-nél több látogatód, akkor majd félnapra lehal az egész. :)

2012. júl. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És a NewHosting-ról vagy a NEXTárhelyröl mit gondolsz?
2012. júl. 13. 11:37
 7/9 Pityeeesz ***** válasza:
Hát inkább ők ha ingyenes tárhelyben gondolkodsz ott talán 20-30 látogatót is elbír egyszerre az oldal. De arra figyelj hogy akkor náluk regizd a domaint, különben nem kapsz ingyen tárhelyet.
2012. júl. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben van, köszönöm. :)
2012. júl. 13. 11:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Én csak a 000webhost védelmére kelnék pár szó erejéig: Egy chat-modult, fórum-motort telepítve, napi szinten átlag 60-70 felhasználót fogadtam gond nélkül... és jelenleg 12 egy tucat domain-em van regisztrálva kiebb-nagyobb látogatottsággal; de minden fennakadás nélkül...
2012. nov. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!