Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Van 000webhoston egy Drupal...

Van 000webhoston egy Drupal 6. alapú oldalam. Mostanság van vele egy komoly probléma, ha egy modult be akarok kapcsolni, ezt a MySQL hibaüzenetet kapom: "MySQL server has gone away", majd részletezi a hibát. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Feltettem a kérdést 000webhoston is, de még nem kaptam választ. A pontos hibaüzenet hosszú, egy pár ezer sornyi dologról van szó. Volt hogy kijavítottam a hibát úgy, hogy PHPMyAdminon keresztül kiiktattam a bekapcsolt modult. A modulnak viszont működnie kellene, megfelelőt töltöttem le és az utasításoknak megfelelően telepítettem. Inkább valami más hiba lesz itt.


Az egyik része a hibaüzenetnek: [link]


A főoldal működik, inkább az admin felület sz*rakodik egy ilyen után.



#php #hiba #MySQL #drupal 6
2012. júl. 11. 16:40
 1/5 Pityeeesz ***** válasza:
Ingyenes tárhelyeken ez mindennapos, hogy ha kicsit leterheled a mysql-t fél napra elszáll. Ezt úgy lehet megoldani hogy fizetős tárhelyre viszed az oldalad ;)
2012. júl. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én is ettől tartok, hogy leterhelem a rendelkezésre álló kapacitását a szervernek (illetve amit ők felhasználónként rendelkezésre bocsátanak). Sajnos jelenleg nem tudok megfizetni egy fizetős webtárhelyet és ha lenne is rá pénzem, akkor inkább már egy cloud servert bérelnék.


Semmi másra nem reagál így, csak modul bekapcsolására. Saját gépemet meg szervernek használni szerintem nincs sok értelme, mert elég lassú a netem, valamint nem üzemeltetem a gépet egész nap. Igaz, maga az oldal nem annyira fontos, bár szeretnék vele tovább haladni. Megnézem majd, ha lesz időm, hogy ha saját gépemre áttelepítem az oldalt, hogy fog működni.


Ha a modult kikapcsolom PHPMyAdminon keresztül (vagy törlöm a "dp_system" táblából a rá vonatkozó rekordot, azonnal helyrejön az oldal ("dp" a tábla prefix). Csak egy ideje csinálja ezt, de szinte bármilyen modullal, amit újonnan telepítek.

2012. júl. 11. 17:11
 3/5 Pityeeesz ***** válasza:

#2


Csak úgy hogy az oldalad 20-30 látogatótól fél napra elérhetetlenné válik nem sok értelme van az egésznek. Azt a 4-5 ezret nem kell rá sajnálni mert annyiért is lehet már használható tárhelyet venni.

2012. júl. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha 4-5000 körül lesznek a látogatóim száma, akkorra szerintem lesz is pénzem fenn tartani az oldalt. Amúgy rájöttem, hogy ha PHPMyAdminból kapcsolom be a modult, akkor jó! És nem csak azt látom, hogy be van kapcsolva, ténylegesen működik is.


Egyelőre amúgy tényleg nem tartok ott, hogy érdemes legyen pénzt költeni rá, de azért szeretném ezt az oldalt annyira korrektre megcsinálni és fenntartani, amennyire lehetséges.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2012. júl. 11. 17:49
 5/5 anonim válasza:

évi 10k-12k körül már kaphatsz normális helyen fizetős vason elérést. ha ennyit nem tudsz kigazdálkodni, akkor szenvedj csak az ingyenesekkel. aki kicsit is komolyan gondol egy projectet, az minél előbb átáll valami nemfree megoldásra


ennyiért még én is tudok adni saját vason (ami ráadásul frankfurtban van, külföldre is gyors) helyet. privi ha érdekel.

2012. júl. 12. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!