Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Lenyíló menübe mit választott?

Lenyíló menübe mit választott?

Figyelt kérdés

Hali!

ilyet már találtam itten:

[link]

a kódot átvariálni a js miatt nem tudom (rühellem a js-t)

szóval ha jelen esetben a Hiba típusa: az értéke semmi lesz akkor megjelenik egy input mező.


ezt hogyan kell megcsinálni?

nem nagyon értem a js nyelvét....


üdv.



2012. júl. 7. 10:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól értem:

<select>

<option value="volvo">Volvo</option>

<option value="saab">Saab</option>

<option value="mercedes">Mercedes</option>

<option value="audi">Audi</option>

</select>

2012. júl. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Drone007 ***** válasza:
100%

Kedves Márk!

A js-t lehet utálni, de mellőzni sajnos nem. Főleg egy ilyen esetben, amikor a select választásának eredményeként jelenik meg (avagy nem) egy vagy több további input mező (vagy bármilyen tartalom).


A js tematikáját kell megértened, és onnantól nem lesz olyan nehéz alkalmazni bármilyen helyzetben.


A jelen helyzetben a select onchange sesménye indít be egy javascript funkciót, ami kiértékeli a select értékét (value), amitől függően az előre előkészített pozícióba (pl egy id-vel megjelölt span tag-en belül) létrehoz néhány input mezőt. A másik lehetőség (egyszerűbb), hogy az eleve létrehozott input mezőket a javascript felfedi, amikor a select onchange eseményére meghívódik.


Javaslom kezd el kicsit beleásni magad a javascript-be, és amikor már úgy érzed érted a működési elvet, és a hivatkozási rendszert (hogy en érhetsz el elemeket a html tartalomban), akkor kapd elő a jquery-t, és csodákat tehetsz.


Sok sikert!

2012. júl. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!