Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Honalp készítés? Help?

Honalp készítés? Help?

Figyelt kérdés

lenne pár kérdésem:

1)

amikor a html kodok elkészítjük és feltöltük a tárhelyre

(minden oldalt) és ezekhez párosítjuk a stilus lapot (ezekkel lehet a szöveget féldölté, dölté stb.. tenni) honnan tudja hogy melyik lapon mit kell csinálnia? vagy a stilus lap csak a háteret és az elrendezést adja meg?


2)

adobe draemweawe cs6 prgram van meg lehet vele vizuálisan honlapot készíteni? vagy akkor miden weblapnak külön meg kell csinálni a stilus lapját?


ha lesz még kérdésem ide írom majd komentbe


2012. jún. 24. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Mivel minden a css-ben megadott információ adott class-ra (asszem, bazirégen foglalkoztam már ilyesmivel) vonatkozik, ezért ebből tudja, hogy mit, hogyan formázzon. Az utóbbi szoftvert nem ismerem.
2012. jún. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Minden html tag-nak (<b>,<div>,<table>, stb) megadhatsz class-t és id-t is. A stíluslapban van meghatározva, hogy ezek hogyan is nézzenek ki. (háttérszín, keret, igazítás, betűtípus stb.)
2012. jún. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

pl:


<br>

ezt a szöveget honnan tudja a stiluslap hogy ki kell emelnie hogyha a 1 stiluslapot csatoljuk az összes laphoz?

<br>



[link]

2012. jún. 24. 17:41
 4/10 anonim válasza:

Önmagában nem fogja értelmezni, ha csak úgy odarakod a szöveget. Ilyenkor általában <p></p> vagy <div></div> tagokat használnak, vagy egyszerűen adsz egy olyan <b></b>-ta szövegnek, hogy classal vagy id-vel látod el:

<b id="abcd">ID - Abcd</b>

VAGY

<b class="abcd">Class - Abcd</b>


Ezeket css-ben így tudod külön formázni:

/*

abcd ID-vel ellatott

*/

#abcd{

color:red;

}

/*

abcd classal ellatott

*/

.abcd{

color:blue;

}

2012. jún. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

lássuk értem-e, a class az az amivel a html kodba megjelöljük a szöveg részeket hogy a css tudja hogy minek mienek kell lennie.Igy valahogy nem?


Még annyit kérdeznék:

ha megírtam egy html kodot akkor hol tudom megnézni hogy mien lett?


illetve hogy zajlik egy html és ccs egyesítése?


én valahogy így tudom:


szeerzek egy tárhelyet amit összekapcsolom egy doian névvel.A tárhelyre feltöltöm a html-t majd ccs-t és összekapcsolom és kész.Vagy neme így van? ha ez igy megy akkor az elmélet már megy :)


ill. akárhányszor frissiteni karom a honlapom akár csak a kezdő oldalon lévő szöveget akkor módosítanom kell a htm-t le kell szednem azt az oldalt a tárhelyről majd a helyére kell az ujat tenni vagy meglehet oldani hogy bármikor szerkezthessem akár csak pl a www.mlap.hu esetén?

2012. jún. 24. 18:25
 6/10 anonim ***** válasza:

Az Adobe Dreamweaver a ma használható weboldalkészítő programok közül talán a legnagyobb.

Színvonalas oldalakat lehet készíteni vele, de nem árt egy kicsit tanulni a használatát.

Három féle megjelenítést tudsz beállítani a programban

1. csak kód nézetet látsz

2. kód nézet és látvány (ahogy a weboldalon látni fogod)

3. látvány


A css-t még azelőtt a html-hez kell csatolni mielőtt feltöltenéd.

A css azért jó megoldás mert változtatásával az összes html dokumentumot egyszerre tudod változtatni.

2012. jún. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

ha én szeretnék mondjuk látvány modal dolgozni akkor miből áll a művelet?


valahogy egy háteret oldalmenüt egy fejlécet kell csinálnom és középre a tartalmat, ezt hogy lehet megoldani? (cs6 van meg)

2012. jún. 24. 18:43
 8/10 anonim ***** válasza:

Délután készítek neked egy egyszerű weboldalt, amennyire lehet belepakolok néhény beállítást.

Letöltés után megnézheted böngészőben, de ha a Dreamweaverrel megnyitod akkor ott meg tudod nézni a html kódját.

Kiindulásnak ugyan kevés, de egy két alapvető dologra jó lesz.

2012. jún. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Töltsd le ezt a zip fájlt és nézd meg benne a weboldalt amit szerkesztettem.

Van benne egy Olvass el - először ezt nézd meg.

Ha van kérdésed írj. És ha gondolod összedobok egy hasonló oldalt amiről fent írtál, hogy meg tudd nézni a html kódokat tanulás céljából.

2012. jún. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen írok ha kérdésem lesz még!
2012. jún. 26. 10:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!