Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Számítógép név lekérdezés?

Számítógép név lekérdezés?

Figyelt kérdés

A kérdés adott, hogyan lehet lekérdezni a látogató számítógépének a nevét? Ha lehet php-ben, ha nem akkor más ötletre is nyitott vagyok.

Referencia rendszer kijátszása ellen kellene, mert jelenleg csak IP és E-mail cím alapján tudja a felhasználót beazonosítani, amit dinamikus IP-vel nem nagy munka kijátszani.

Nem vagyok benne biztos, hogy a számítógép nevet kérdezi le, de van egy oldal ahol valami egyedit még ellenőriz a rendszer, mert dinamikus IP-vel, új e-mailel sem engedte kijátszani.


Lehetőleg konkrétumokat írjatok, a segítőkész embereknek előre is nagyon szépen köszönöm!


2012. jún. 9. 11:09
1 2
 1/11 2xSü ***** válasza:
100%
HTTP protokol esetén minden kijátszható. Lehet trükközni, de az internet alapvetően anonim. Milyen „kijátszási mód” ellen akarsz védekezni? Mert lehet van más megoldás.
2012. jún. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát ennek a lényege annyi, hogy minden felhasználónak van egy saját kódja/referencia link. Ha azt a linket átküldi a barátainak, hogy regisztráljanak rá, akkor a link tulajdonosa kap kreditet a fiókjára. Tehát ilyen hirdetés féle a dolog, nekem is jó és a felhasználóknak is. Viszont úgy szeretném, hogy egy számítógépről csak egyet lehessen, tehát ne legyen olyan, hogy dinamikus IPvel feltankolja magát teljesen, közben semmi hasznot nem hozott. Korlátozni pedig azért nem szeretném a meghívottak számát, mert ha több helyre eljuttatja, akkor ezért korrekt lenne több kredit is. Tehát egy olyan megoldás kellene, hogy ilyet ne lehessen csinálni. Persze tisztában vagyok azzal, hogy aki komolyabban benne van ezekben a dolgokban, annak semmi sem jelent problémát, de egy "egyszerű földi halandó" ne tudjon visszaélni vele.
2012. jún. 9. 12:03
 3/11 anonim ***** válasza:

IP és e-mail ellenőrzés elég.

Esetleg egy sütit is tárolj el, hogy ott járt.

Minden módszer kijátszható, mint az már elhangzott.

2012. jún. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves 12:13!

Ha elég lenne, akkor nem nyitottam volna ezért témát!

2012. jún. 9. 12:15
 5/11 anonim ***** válasza:
Flash cookie.
2012. jún. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez pontosan mit takar? Egy leírást, használati utasítást, vagy bármiféle támpontot kaphatnék?
2012. jún. 9. 15:33
 7/11 anonim ***** válasza:

Az a flash tök fölösleges és én is ezt mondtam, hogy csinálj egy sütit.

De ezt lehet javascripttel vagy php-val vagy akármivel csinálni.


Hát, oldd meg úgy, hogy elég legyen, mert más adatot nem fogsz tudni lekérdezni a gépről. (Az oprendszer és a böngésző nem elég, hogy az alapján nézd, MAC címet nem fogsz elérni a szerveren és semmilyen nevet sem.)

2012. jún. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem, ezt a sütiset hogyan lehet phpval megcsinálni?
2012. jún. 9. 16:40
 9/11 anonim ***** válasza:
Flash cookie azért jó, mert nem ott vannak tárolva, ahol a böngésző cookiejai, minden böngésző közösen használja a gépen és sokan azt sem tudják, hogy van ilyen. Googleben találsz 2 perc alatt magyar leírást is hozzá.
2012. jún. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 2xSü ***** válasza:
100%

1. Az IP-vel vigyázni, mert egy IP-ről akár egy komplett cég, iskolai hálózat is jöhet.


2. A flash süti tényleg jó lehet, bár ha valaki kicsit jobban ért hozzá, akkor ezt is ki tudja ugye játszani. Az amatőr kísérletezőknek elég védelem a sima süti is. De aki kicsit jobban ért hozzá, az inkognitó módban fogja a regisztrációkat végrehajtani, vagy törli a sütiket. Erre jó a flash süti, mert a sütik törlésére „immunis”.


3. Esetleg meg lehet azt is játszani, hogy mondjuk egy hónap után küldesz egy újraaktiváló linket, illetve aktivitáshoz kötöd a regisztrációt. Azaz ha valaki nem mutat aktivitást az adott hónapban, akkor őt nem veszed figyelemben a jutalékrendszerben. Ha valaki regisztrál 1000 usert, akkor nem valószínű, hogy a hozzá generált 1000 email címet is nézni fogja egy hónap után is, illetve aktivitást folytat a honlapon.


4. A regisztrációnál nem árt egy CAPTCHA sem, így elkerülhető, hogy valaki scripttet írjon rá.


5. Esetleg lehet figyelni félig manuálisan a „gyanús” tevékenységeket. Ha egy userhez egy hét alatt túl sok ajánló születik, mindegyik ugyanazzal az user agenttel, ugyanazzal az IP tartománnyal, akkor azt lehet szűrni azért.

2012. jún. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!