Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Az a kérdés foglalkoztat,...

Az a kérdés foglalkoztat, hogy saját weboldalra átmásolható-e jogilag egy másik weboldal sporthíre?

Figyelt kérdés

#webjog
2012. jún. 7. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, viszont lefotózhatód, és a képet kirakhatod. Persze nem printscreennel, hanem rendesen, fényképezőgéppel.
2012. jún. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nyilatkozatot sem?
2012. jún. 7. 22:17
 3/10 A kérdező kommentje:
most nézegetem több hírcsatornán is van szóról-szora megegyezo cikk.
2012. jún. 7. 22:25
 4/10 anonim válasza:

Ha a forrást feltünteted,akkor szerintem engedélyezett.

vagy átírod a cikket.

2012. jún. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
forrás sehol sincs feltüntetve.nem tudom az számít-e de sehol nincs aláírva, hogy ki írta a cikket.ennyi érővel én is írhattam volna.
2012. jún. 7. 22:51
 6/10 anonim ***** válasza:

A szóról szóra azonosokat általában a hír kibocsájtója küldi el a hírportáloknak mint egyfajta kiadványt, azok általában használhatóak mert promóciós célt szolgálnak. (Ilyenek például a fesztiválok beharangozói)


Más tartalom viszont még ha hasonló is nem vehető át mert az a szerző vagy az üzemeltető szellemi tulajdona.

2012. jún. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
pl. egy nyilatkozatot csak szóról-szora tudsz átírni, mert azt nyilatkozta az illető.
2012. jún. 7. 23:14
 8/10 anonim ***** válasza:

Gondolom megvették a hírt valamelyik hírszolgáltatótól.

Első, mi ez a hülyeség, hogy lefényképezi a weboldalt és kirakja a fotót a cikkről a sajátjára?

2012. jún. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
13:28: Hülyeség? Nem néztél te Fradi TV-t???
2012. jún. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A Google egyik újítása, hogy ha észreveszi, hogy több oldalon is ugyanaz a szöveg van, akkor hátrább helyezi a sablon tartalmú oldalakat. Szóval nem ajánlom, hogy levedd más oldalakról a híreket.
2012. jún. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!