Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Változó meghívás PHP (? )

Változó meghívás PHP (? )

Figyelt kérdés

Hy

Tudom, nagyon kezdő kérdés, de sajnos nem tudom,hogy ez hogyan lehetséges

szeretnék egy fájl-t meghívni php-ból, de ne úgy mint pl az include vagy a requiere, mert azok beillesztik oda az egész php-t amit meghívtam, nekem csak láthatatlan ként kellene,

pl egy php tartalma amit meghívok:

<?PHP

echo "Szia!";

$valtozo = "valtozoertek";

?>

És ha ezt meghívom akkor ne látszódjon hogy Szia! viszont

ha valahol kiírom hogy $valtozo akkor tudja az értéket, mint az include-nál, csak a szia ne látszódjon

Lehet kicsit érthetetlen de mindent megtettem :D


2012. máj. 28. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Valóban elég érthetetlen, de ilyet nem is lehet így csinálni.
2012. máj. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ennek így sok értelme nincs
2012. máj. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Így nyerheted ki a egy fájl teljes tartalmát.

[link]

Ha ez számodra nem elég, akkor nézz utána PHP fájlkezelésnek,


Egyébként én sem látom értelmét annak, amit akarsz.

2012. máj. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én szerintem értem mit akarsz:D egy fájlt behívni de nem futtatni csak hivatkozni rá vagyis a változóira. de nem tudom ilyet lehet-e PHP-ban
2012. máj. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 2xSü ***** válasza:

Ha a meghívni kívánt PHP és a meghívó is a te munkád, akkor tervezési hibáról van szó. Pl. megoldás, ha a változóknak külön fájlban adsz értéket. Bizonyos esetekben ez így jó.


Pl.: [link]


De tegyük fel, valamilyen ok miatt mégsem tervezési probléma áll fenn. Ha csak a kimenetet akarod elnyomni, akkor használhatod a kimenetszabályozó függvényeket. Lásd: [link] (ob_start, ob_end_clean). Pl.:


<?php

ob_start();

include 'meghivott.php';

ob_end_clean();


Ez persze akkor működik, ha maga a meghívott fájl nem használja ezeket.


Viszont a meghívott utasítások, függvényhívások természetesen ilyenkor is végrehajtódnak. Ha ezt is el akarod kerülni, akkor az már nem triviális dolog. Esetleg írhatsz egy PHP értelmezőt, ami megkeresi az értékadásokat. A kérdés itt, hogy milyen jellegűek ezek az értékadások. Mert ha függvények, neadjisten objektumok, nyakatekert megoldások, adatbázis lekérdezések is működnek az értékadások során, akkor gyakorlatilag a PHP-t kell újraírnod PHP-ben. :-)

2012. máj. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, de azóta inkább megírtam újra a cuccot, most már gond nélkül megy, azért köszi :)
2012. máj. 29. 18:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!