Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan legyen az első oldalon...

Hogyan legyen az első oldalon a Google-ben a weboldalam?

Figyelt kérdés

2012. máj. 22. 15:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

14:11


mert ti aztán marhára.

2012. máj. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Hát a magam nevében beszélhetek, és én jobban vágom a témát mint te, ez 100! Te azt állítod hogy CSAK a backlink-ek száma alapján rangsorol a Google, a tartalom meg a látogatottság meg az az egyéb dolgok alapján nem. Na, ez egy baromság! Te hány oldalt csináltál ami, benne volt mondjuk az első 30 találatban egy kulcsszó alapján? Csak mert én már jó párat. Szóval ha nem értesz hozzá (mert nem értesz hozzá) akkor ne mond másoknak hogy hülyeségeket beszélnek, mert te még nagyobb hülyeséget mondtál.
2012. máj. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

15:14


én ebből élek haver. Top 30al lehúzhatod magad a wc-n, mert egy átlag látogató a 2. oldalnál nem megy tovább, az meg a top 20at jelenti, de ha top 5ön kívül vagy akkor a keresések alig 1-2%át kapod csak meg, míg a top 1 vagy akkor 70+%ot kapsz!


nézzünk 1 példát. Új oldal 0 backlink, 0 látogató, kulcsszó optimalizált tartalom. Hogy lesznek látogatók és hogy kerül 1 helyre a googléban, ha a látogatószám alapján kerül ki a sorrend? Sehogy. FAIL, magatoknak mondtatok ellent, csak okoskodtok össze vissza!


viszont ha elkezdek backlinket építeni, akkor előrébb kerül lesz látogató is, még több backlink annál előrébb van, annál nagyobb az esély hogy a látogató az én oldalamra kattint.



b példa.


Kiemelném, hogy én 1 szóval se mondtam hogy a tartalom nem fontos.


szóval b bélda, van 2 oldal egy elsőn egy jól megírt szöveg a kutya szóra, a másikon 1x szerepel a szövegben a kutya szó. A kutya a kulcsszavunk. mindegyik oldalnak van 1000 backlinkje. Melyik lesz az első a találati listában? ???


Az ameylikben a kutya szó többször szerepel. hogy veheti át a 2. az elsőnek a helyét? Úgy hogy összeszed 10 000 backlinket.



Mennyit számít a rámutató link?


azt hiszem 2 éve volt 1 felmérés, hogy az adobe oldaláról letölthetőek a programok, és úgy vannak linkelve hogy "Download it" persze aki kitette máshova az erre a linkre mutatott, így ha beírtad a keresőbe hogy "download it" akkor az adobe oldala jött be, pedig csak 1x szerepelt rajta a download it szócska, és kb több 100 ezres baclink mutatott arra.


ennyit a backlinkekről!



Szóval osszátok csak tovább az észt! Én tudom miről beszélek, de látom ti csak okoskodtok!

2012. máj. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"B, nem a tartalom meg látogatószám alapján rangsorol a google, hanem az oldaladra mutató külső linkek alapján. "


Nem, tényleg nem mondtad egy szóval se hogy tartalom nem fontos...És ha ezzel foglalkozol akkor tudhatnál hogy a backlink csak egy dolog, azon kívül van jó pár tényező. És az Adobe oldalát hozod fel?? Amit a világon mindenki ismer? Ráadásul olyan adattal jössz hogy 2éve?? Ha ezzel foglalkozol, azt is tudnád, hogy a Google nem egyszer változtatott az algoritmusán. Ha csak a backlink lenne a lényeg, akkor az összes SEO oldalon ennyit írnának: szerezz sok backlinket, oszt jó lesz...ezzel szemben több száz oldalas könyvek léteznek, mit hogyan csinálj...

De ezekszerint te profi vagy ebben, és kérek elnézést...

2012. máj. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Mellesleg írd be most hogy download it, na mi jön ki elsőnek? pagerank 5/10

Adobe oldal 3dik (adobe reader letöltő oldala, amit elég gyakran töltenek le) pagerank 10/10 !

2012. máj. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Itt pár módszer le van írva, ami a weblapkészítésnél talán fontos lehet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__weblapkeszit..

2012. jún. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Jaja, egyetértek. Mert te csak azt írtad, hogy csak a backlink számít. Ez nem igaz. Igazából senki sem tudja soha, hogy hogyan alakítják a google algoritmusát, szép is lenne, ha nyilvános volna.


De az biztos, hogy minden tényező, és azok összefüggései adják ki a helyezést. Kérdezted, hogy lehet egy oldal látogatott, ha nincsenek backlinkjei: hát mondjuk hirdetésről még nem hallottál? :) például a caramelmusic.hu alig 48 linket tartalmaz, mégis első, a wikipédiát is előzi..


Aztán,hiába regisztrálod be az oldalt 1000 és egy millió linkcsere oldalra, azokról a büdös életben nem jön látogató, hisz csak azok nézik,. akik linket helyeznek el, kivéve néhány ismertebb oldalt, startlap stb.


A backlink elvileg akkor jó, ha természetes úton alakul ki, mert akkor látogatót is hoz. Különben persze jó, mert a google azáltal jóval többször indexeli le az oldalt stb...


De! Hogy ebből élsz? Hát sokan élnek abból, hogy átverik az embereket, és eképesztően alacsony versenyű ráadásul párosított kulcsszavakra garantálnak első helyet. Hát ilyen párosított kulcszavakra a nagyapám is garantálja :) Sajnos, akik nem értenek hozzá, beveszik, hogy az mekkora nagy munka...


Én már itt többször írtam azoknak, akik állítólag hú de értenek hozzá, hogy az "index" kulcsszóra előzze már meg az index.hu-t... Na, ossem fogja, mert ott természetes úton jön a látogatottság, és a vissza linkek is természetes úton alakulnak ki, ráadásul a legfontosabb, hogy nagy a látogatottsága, amit nem lehet verni a te 100 ezer linkeddel sem! De ha gondolod, próbáld meg, regisztráld be 100 ezer helyre, és próbáld mgelőzni :) Tény, hogy sok a backlinkje, de a legfontosabb, hogy azok természetes vissza linkek! Azokat mesterséges beregisztráás soha nem fogja megverni-.

2012. jún. 2. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Pont a napokban keresett meg egy haverom, hogy a XY kulcsszóra nem jön ki az oldala egyáltalán (vagy csak nagyon messze), nekiültem és a következőt csináltam:

Kicseréltem a Title-t valami tartalmasabbra, ami tartalmazza a megadott kulcsszót/szavakat

Kicseréltem a Description-t, amiről azt gondoltam, hogy nem olyan nagy jelentőségű

Az oldalon elhelyeztem egy H2-es címsort, ami tartalmazta a kulcsszavakat

Legyártottam egy sitemap-ot a Google részére

Backlinket EGYÁLTALÁN NEM helyeztem el sehol


Vártam 5-6napot, majd beírtam a megadott szót/szavakat, az eredmény:

Az oldal az első helyen jött ki, kb. a 6. találatra


Egy olyan oldalról beszélek aminek a Pagerank-je 2/10, tehát a weben nem is nagyon ismert. Ráadásul olyan kulcsszavakról van szó, aminek nem kicsi a konkurenciája.

Tehát a backlink, változatlanul csak egy dolog a sokból, és az előttem szóló leírta a lényeget. A backlink tehát nem az egyetlen vagy a legfontosabb dolog.

2012. jún. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy be kell regisztrálni a webmestereszközökbe. A google ebből látja, hogy foglalkoznak az oldallal. Kell a sitemaps, ahogy mondták, és a robots.txt. Be kell ott állítania dolgokat, és külön lehet indexeltetni az oldalt is változás esetén.


Nem nagy dolog ez a SEO, csak hosszadalmas. Rendszeresen foglalkozni kell az oldallal, frissíteni kell! Normálisan összeállítani a szerkezetét title, description, kulcsszavak h1 h2 stb... És az oldal folyamatosan előrébb fog kúszni, de mindenképpen látogatottnak kell, és érdekes témájúnak kell lennie az oldalnak. Ha nem az, csinálhat az ember akármit, nem lesz elöl, mert senki nem fogja nézni.


Előrébb kerül az az oldal, amin többet töltenek el a látogatók! Ahonnan 5 másodperc alatt kilépnek, az sz@r oldal.

2012. jún. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!