Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy tudok fórumot, vendégköny...

Pubi kérdése:

Hogy tudok fórumot, vendégkönyvet, üzenőfalat készíteni weboldalra?

Figyelt kérdés

Bloglap.hu oldalon készített weboldalamra szeretnék fórumot, üzenőfalat, valamint vendégkönyvet rakni(készíteni).

Videót van lehetőség felrakni rá?

Ezek lennének a kérdéseim, és nagyon alap szintű tudásom van a témában.


2012. márc. 26. 09:11
 1/2 wictor_p válasza:

Hello.

Egy fórum, blog és vendégkönyvhöz adatbázisra lesz szükséged, ahol az adatokat tárolod, valamint kiolvasnod, hogy az megjelenjen az oldalon. Ez már SQL ismereteket igényel.

Először is létre kell hoznod a MySQL adatbázist, azon belül pedig egy adattáblát. A táblában meg kell adni a sorokat. Id, szemely_neve, szoveg, ido, stb. Tetszés és igény szerint. Majd ha ez megvan, akkor az üzenőfalon létrehozol egy formulát, ami a bent levő, megadott adatokat submitolja a phpnak. A php tartalmaznia kell egy queryt, ami beviszi az adatokat az adattáblába, majd visszadob az üzenőfalra. Ahol egy másik query máködik neked, amei kiolvassa az összes adatot abból a táblából, amiből kell.

2012. márc. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia! Én nem tudom, hogy azon az oldalon hogyan lehet, de az 5mp.eu-n majdnem mindent lehet csinálni azok közül amiket írtál. Lehet berakni vendégkönyvet, üzenőfalat, videót pedig... youtuberól akarsz esetleg vagy a gépedről?

Gépről lehet rá feltölteni képeket, fájlokat. Beágyazni viszont szerintem azon is lehet amit írtál.

Azt is írtad, hogy kezdő vagy. Akkor leírom, hogy hogyan lehet youtuberól, indavideóról meg ilyesmikről videót.

A videó alatt ahol van a leírás ott van olyan, hogy megosztás. Arra rá mész, bejön ilyen valami és ott rátudsz olyanra menni, hogy beágyazás és ott van egy kód azt kimásolod, és ahol szerkezted az oldalad (ahol a szöveget írod) ott lehet állítani mindenfélét és van olyan, hogy HTML arra rámész és beilleszted azt a kódot amit kimásoltál.

Ennyi lenne sajnos azt nem tudom, hogy fórumot hogyan kell, bocs!

2012. okt. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!