Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Van egy blogom, pénzt akarok...

Van egy blogom, pénzt akarok vele keresni, de hogyan? HELP

Figyelt kérdés
Még nem vagyok 18 (12/L) és így nem tudom használni a google valamilyen nézettségszámlálós dolgát amiért fizetne. Hogyan kereshetnék a blogommal pénzt?
2012. márc. 23. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Először is: mekkora forgalom van a blogodon. Napi 500-1000 látogató alatt nem fogsz értelmes mennyiségű bevételt elérni.
2012. márc. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
MInden mennyiségű pénz értelmes.
2012. márc. 23. 11:46
 3/8 anonim válasza:

Tévedsz. Ha túl kicsi a forgalom, emiatt csak néhányan kattintanak a hirdetésre, akkor Google egyszerűen egy idő után szabályellenes minőségnek nyilvánítja amit teszel, és letiltja a számlád. (Azaz feltételezi, hogy te magad kattintottál az oldaladon lévő hirdetéseidre, vagy szóltál 1-2 barátodnak, hogy kattintsanak rá. Ez mind szabályellenes, ezért letilthatja a számlád, visszatarthatja a pénzt.)


A másik pedig,hogy Google Adsense pl. $100 után fizet. Minden kattintás pár cent... (azt hiszem 6-8 cent) Számold ki, hány kattintás kell, hogy összegyűljön a kifizetési összeghatár.

A többi hasonló cég is ugyanígy fizet.


Egyébként ha csak az életkor a baj, akkor szólsz egy szülőnek, vagy valami nagykorú ismerősnek, hogy regisztráljon be, és adja oda neked a kódot...

2012. márc. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És azt is tegyük hozzá, hogy nem mindegy melyik szolgáltatónál van a blogod, pl a blog.hu-ra meg az ilyenekre nem rakhatsz hirdetést, de a bloggerre természetesen igen lévén az is a guglié.
2012. márc. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

tudom hogy bloggerre lehet...

Gondolom nem centekben fizet, mivel magyarországon vagyunk..

De nem azt kérdeztem h mennyitől kapok pénzt, hanem hogy mivel hogyan, a többi az én dolgom.

2012. márc. 23. 12:35
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A kulcsszó, bloggeren van egy olyan menüpont a vezérlőpulton hogy pénzre váltás, ott átirányít az adsenre ahol csinálsz egy fiókot, majd a tervezés menüpont alatt beraksz az oldaladra reklámblokkokat és kész. De ahogy mondták napi ezres nagyságrendű nézettség alatt nem fogsz belőle pénzt látni, annál is csak évente egy pár ezer forintot.
2012. márc. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező... lehet, hogy minden mennyiségű pénz "értelmes", csak az a bökkenő, hogy a hirdetések átkattintásra fizetnek. Az átkattintási arány meg nagyon alacsony. Átlag kb. 10000 megjelenéshez van 2-3 kattintás. Egy kattintás meg maximum 10-15 cent (20-30 Ft) gyakran kevesebb. Innen meg már csak számolni kell.

Ha van napi 200 látogatód, mindegyik megnéz 10 oldalt, mindegyik oldalon 3 reklám van és senkinél nincs letiltva a reklám, akkor:

200x10x3 = 6000 reklám megjelenés naponta. Egy hónapban ez 180000 megjelenés. Vegyük a fentebbi átkattintási arányt, akkor havonta 54 kattintásod van, ami 15 centtel számolva is havi 1800 forint bevételre jön ki. Google 100$ (22ezer ft) fizet, etarget 15 ezertől, azaz legalább egy év lenne, mire egyáltalán a minimumot eléred.

És akkor ugye ideális feltételekkel számoltam... mert NEM fog minden látogató 10 oldalt letölteni és garantálom, hogy legalább a látogatók harmada használ reklámblokkolót.


Szóval még egyszer: mekkora forgalma van az oldalnak? Napi pár tíz vagy 1-2 száz látogatónál maximum 50-60 forintot tudsz keresni egy hónapban, nem is érdemes vele vesződni.

2012. márc. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

egyetértek az előttem szólóval de pl én is használok google adsenst félévente kapok 15ezer ft-ot kb (50 euro árfolyamtól függ) és ez egy napi 200 - 300 látogató után jön be ha jó helyre teszed ki a reklámot. és tényleg minden pénz számít, nem egy facebook az oldal nyilván, de ha semmit nem csinálsz és félév vagy akár egy év után jön be 15ezer forintod jó dolog az


ja és az amit fent írtak hülyeség olyan nincs hogy vissza tarják a pénzed mert nincs látogatottság, vagy nem gyűlik a pénzed. nekem volt olyan egy régi oldalam megszüntetése után, hogy egy éven át semmi nem volt vagy lehet több is. de nemvolt gond vissza akkor tartanak hogyha a házirendjüket megsérted amit jó majd ha elolvasol regisztrációkor, pl magadra kattintasz folyton ip-t nézik ilyet nem lehet nyilván ez rögtön pénzbefagyasztással jár.


de ne vegyék itt el a kedved :) megéri csinálni semmi munkádba nem kerül beregisztrálsz onnantól kezdve egy fűszálat nem kell odébb tenned a semmiért meg tényleg minden pénz jó:)

beszéld le szülőkkel hogy valamelyikük nevére beregisztrálnál. elméletileg külföldről származó kereset nem kell adózni utána de már tuti ezt is elcseszte a "kormány" utána kell járni de szerintem amíg csak csordogálnak ilyen kisebb pénzek semmi értelme. amikor pl még a minimálbért sem éri el nyilván nem kell adózni hogy bejelenti be kell-e hát jó kérdés ezt lehet újabb kérdésként feltenni:D

2012. márc. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!