Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Lenne egy fantasztikus kérdése...

Lenne egy fantasztikus kérdésem. Csak hozzáértőknek. Hogyan?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy divet függőlegesen középre pozicionálni. Hogyan? Tehát nem float: left,stb... mert ügye az vízszintes tengelyen állít. Van erre megoldás CSS-ben? Az lenne a legegyszerűbb. Estelge JS-ben, ha tudna valaki kódot hozzá?
2012. márc. 22. 13:14
 1/4 compactegon ***** válasza:
margin:0 auto; ?
2012. márc. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez a vízszintes :) ezt ismertem. Függőleges tengelyen kéne fentről lefelé középen.
2012. márc. 22. 13:47
 3/4 A kérdező kommentje:

Illetve na, ez mindkét tengelyen középre helyezi. De közben megtaláltam a megoldást, hátha másnak is kell, mellékelem a css változatot. Ha vkinek van JS megooldása, azt szívesen megnézném még.


CSS:


position: absolute; (Ezt nem szabad kihagyni, mert így nézi, hogy a böngésző ablakától mérjen))

top: 50%; (Ezzel állítom függőlegesen középre)

width: 280px; (Meg kell adni a szélességet,

height: 200px; (és magasságot, különben ez a beállítás nem használható.)

margin: -100px 0 0 50px; (Végül pedig a margókat kell beállítani. Hogy pontosan középre kerüljön, a top margónak adni kell egy minusz értéket, mégpedig mindig a megadott magasság felét! A bal margót pedig szabadon adtam meg, mert nekem 50 px-re kellett a képernyő bal szélétől.)


No, kicsit összetett, de nagyon jó, és hasznos ez a beállítás :)

2012. márc. 22. 13:55
 4/4 compactegon ***** válasza:

jaaa, hogy függőlegesen, oks...:D a szelektív látás, meg a gyors olvasás...

így is lehet, de megadhatsz %-os értéket is. ilyenkor érdemes ugye 1024x768-ban gondolkodni, sokan neteznek még kis felbontással. viszont így elég a %-os beállítás margókkal függőlegesen, illetve vízszintesen ugye 0 auto, nyilván a doboz méreteinek megadása (érdemes a max-width-et is beállítani) után.

2012. márc. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!