Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » A tárhelyszolgáltatóm minden...

A tárhelyszolgáltatóm minden a tárhelyen tárolt adatomhoz hozzáférhet és látja, láthatja azok tartalmát, ha úgy akarja?

Figyelt kérdés

Azaz ha egy hosting cégnél helyezem el a weboldalamat, akkor a hosting cég dolgozói akár hozzá is férhetnek a mappáimhoz, ill. minden a tárhelyen tárolt adatomhoz?

Beleláthatnak azok tartalmába?

Pl. levelező listák, ügyfél regisztrációk, nem publikus, vagy a weboldalon jelszóval védett tartalmak, stb.


2012. márc. 19. 10:34
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Megnyugtató amit írsz. Köszönöm.

Vélhetően bizalmatlanabb vagyok az átlagnál, és mivel nem ismerem a másik oldalt, többet látok mögé.

A saját szerver nálam fel sem merülhet.

Ha a technikai hátteret meg is tudnám teremteni, az üzemeltetéshez szüksége szaktudás hiányozik. Ráadásul ennek elsajátításához -a weboldal készítéssel, webprogramozással ellentétben- egyáltalán nincsenek ambícióim.

Márpedig én nagyon úgy látom, hogy a szaktudás, a jó szaktudás, a naprakészség itt sokkal fontosabbak.


Egyebekben meg mivel adatbázis kezeléssel kapcsolatos ismereteim egyáltalán nincsenek, biztos, hogy mostanában nem lesznek a tárhelyen fontos adatok adatbázisban tárolva.

Az excel -bár nyílván nem egy online kezelhető, automatizálható megoldást jelentve, de- a jelenlegi igényeim korrekt lekezelésére elégséges alternatívát kínál.


Így gyakorlatilag csak a tárhelyen keresztül bonyolított levelezésemet kellene féltenem, de ..., mint Te is írtad, szerintem is igen kicsi annak az esélye, hogy valaki vállalja a bizonytalan kimenetel mellett is, hogy a leveleimet böngészgesse.

2012. márc. 20. 07:46
 12/16 A kérdező kommentje:

Elszállt, amit előzőleg írtam. Most rövidítek. :)


Köszönöm a megnyugtató választ.

Valószínűleg jóval bizalmatlanabb vagyok az átlagnál, és számít az is, hogy mivel nem ismerem a másik oldalt, sokkal többet látok mögé a félelmeim miatt, mint ami reális.


Tetszett a széfes-boros hasonlat. :)

El kell ismerjem, hogy teljes mértékben igazad van.

2012. márc. 20. 07:51
 13/16 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, mégsem szállt el, csak lassabban került ki az előző (11.) hozzászólásom.
2012. márc. 20. 07:53
 14/16 anonim ***** válasza:

Ugyan úgy bele láthat, mintha egy normál számítógép előtt ülnél és nézegetnéd a gépen lévő file-okat. Ha tárhelyet veszel gyakorlatilag a cég valamely szerverének egy mappáját kapod meg. Amit a dolgozók akármikor nézegethetnek. Az ügyfél adatok valószínű adatbázisban vannak. Ilyenkor egy adatbázis szerver egy részét kapod meg. A hosting dolgozók persze itt is hozzáférhetnek az adatokhoz.


Ha az ilyen jellegű kockázatot el akarod kerülni, akkor saját szervert kell üzemeltetned, vagy saját telephelyeden (ez a legbiztonságosabb), vagy a külön fizikai vasat berakhatod egy server hotelbe. Ilyenkor ha saját karbantartás alatt áll, nem férhetnek hozzá az adatokhoz, hiszen a belépési jelszavakat csak ti ismeritek. Ilyenkor max úgy férhetnek hozzá, hogy gépet leállítják, vinyót kiveszik és másik gépbe átteszik. Ezt gondolom azért észrevennéd :)

Ha saját szervert üzemeltetsz, akkor csak a saját alkalmazottak lojalitására (rendszergazda) kell odafigyelni. :)

2012. márc. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Bocs lemaradtam, arról hogy nincs adatbázis, csak excel. Ilyen esetben a mappás változat él. Bár technikailag megtehetnék az informatikusok általában sokkal lustábbak annál, hogy ilyenekkel szórakozzanak. Jogilag pedig nem tehetik meg, az állásukat pedig ilyenek miatt nem kockáztatják.


Saját szerver esetén alapvetően nem neked kell a szaktudást megszerezni, csupán meg kell fizetni azt akinek megvan a tudása. :)


Az email egyébként nem igazán biztonságos forma, teljesen kódolatlanul mennek a levelek tartalmai, a hálózati forgalom figyelésével bárki megfigyelheti az emailek tartalmát. Valamint kis ügyességgel bárki bármilyen email címről bármilyen emailt tud küldeni. Biztos te is kaptál már olyan spam, kéretlen reklám levelet, ami látszólag a saját email címedről érkezett.

2012. márc. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. máj. 20. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!