Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Szeretnék létrehozni és...

Szeretnék létrehozni és frissítgetni egy blogoldalt. Szabályos-e ez így?

Figyelt kérdés
(Ez lenne az első), amire főként innen-onnan (főleg fizetős oldalakról linkelt, de nem átszerkesztett (tehát logó és mindegy egyéb maradna) bemutatóképeket tennék - egyedi szövegkörnyezettel. Vagy már ehhez is kellene mindenkitől engedély?
2012. febr. 25. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Jogvédett tartalmak felhasználásához, másolásához a szerző engedélye szükséges. Nem mondom hogy lesittelnek ha engedély nélkül csinálod, mert itt vad keleten nem úgy működnek a dolgok, mint más kulturált társadalmakban, de azért én azt mondanám hogy érdeklődj utána hogy az általad ellopni kívánt tartalmak milyen feltétellel használhatók fel legálisan, lehet hogy még fizetned sem kell érte.
2012. febr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Amúgy tengernyi ilyen oldalt látok, csak Magyarországról is és ha jobban belegondolok, ezzel még forgalmat (hasznot) is csinálhatok a jogtulajnak, mivel közvetlen az ő oldalairól/ra szeretnék linkelni (képekre, videókra), megtartva az eredeti "vízjeleket" is...
2012. febr. 26. 14:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, ez lopás. Mert hiába van ott vízjel, link akármi nem kattintanak mert már látták amit akartak. Ezzel nem reklámot csinálsz nekik hanem ellopod az ő szellemi/akármilyen terméküket és anyagi hasznot szerzel jobb esetben ebből. Ez olyan hogy ha ellopod szomszéd józsi autóját hiába írod rá hogy ez a szomszéd józsié attól még elloptad ami bűncselekmény és nem neki csinálsz ezzel reklámot. Az hogy sokan csinálják még nem legális és nem helyes dolog, és nem mellesleg nagyot is lehet vele bukni, én egyszer dobtam fel egy srácot az sztnh-nál aki lopkodta a cikkjeimet, egy fillérembe nem került beperelték hivatalból és fizetett mint a katonatiszt.
2012. febr. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyel fentebbi vagyok, annyival kiegészítve, hoyg ha olyna oldalról raksz be képet akármit, ahol ez engedélyhez van kötve, ahol azt írják, hogy másolhatod, csak linkelned kell az oldalt vagy akármi, ott természetesen ez nem áll fent, szóval olvass utána, minden oldalon világosan le szokták írni, hogy mit lehet és mit nem, ha meg valamiben nem vagy biztos a legtisztább ha írsz egy e-mailt nekik.
2012. febr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!