Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Profi weblapokat szeretnek...

Profi weblapokat szeretnek kesobb kesziteni, hogy kezdjem?

Figyelt kérdés
Meg kb semmihez nem ertek, de szeretnek vele komolyabban foglalkozni. Hol kezdjem, honnan tanuljak eloszor, milyen proramokat tegyek fel? Ugy ertem, mint pl photoshop, elements vagy illustrator. Tanfolyamra nincs lehetoseg menni, de idom boven van megtanulni az alapokat, utana fejleszteni magam. Mivel kezdjem eloszor es honnan tanuljak?
2012. febr. 19. 13:20
 1/7 kogazo válasza:
Először is kezd el a html és a MySQL tanulni. Ezekre valószínűleg még szükséged lesz. Programokra nem igazán lesz szükséged, legfeljebb egy olyanra, amint jobb átlátod az írt kódot (pl. Php Desinger8). Csinálj olyan szöveges dokumentumokat, melynek kiterjesztése ".html". Ezt megnyitva a böngészőben látni fogod a honlapod. Sok sikert és kitartás Én is otthon tanultam meg a honlapok készítését.
2012. febr. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én így tanulnám:

1: HTML

2: CSS

2.5: Esetleg webdesign

3: PHP

4: MySQL

5: Javascript

6: Egyebek

Hajrá! :)

G.

2012. febr. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, akkor az elso a HTML tanulasa lesz. :)

Meg ez lenne a kerdesem, hogy szerintetek honnan vagyek domaint es tarhelyet. Lehetoleg olcso vagy ingyenes legyen, lehetoleg normalis, reklamok nelkul. Es a Dreamweaver-re nem is lesz szuksegem? Es milyen honlapokat ajanlattok, ahonnan lehet tanulni?

2012. febr. 19. 14:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Én gyakorlásra valami helyi wamp szervert ajánlanék a gépedre.

Aztán később ingyenes tárhelyre szórnám fel. (atw, freeweb, tudomisén)

Ha már publikálni akarod őket, akkor meg .com domain, ami pár ezres egy félévre.

G.

2012. febr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kapásból kezdj el megismerkedni a webes tartalomkezelő rendszerekkel Drupal, Wordpress és társai csak hogy értsd hogy hogyan is működik egy webportál és ha majd sajátot akarsz fejleszteni tudd hogy mi az amit tudnia kell, közben HTML+CSS, majd javascript + PHP és adatbázis ismereteket sajátítsd el, és akkor már össze tudod a dolgokat hozni. Sok programra ninics szükséged, egy webszerver nem árt, hogy saját gépen ki tudd próbálni egyből a dolgokat, egy képszerkesztő meg egy szövegszerkesztő. Kb ennyi ami alapjáraton kell hozzá.
2012. febr. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Geniuseus-al teljesen egyetértek!


A HTML, CSS részhez még semmi nem kell külön. (A Javascripthez sem.)

Ezekkel már lehet azért kezdeni valamit.


Ha ezek mennek, jöhet egy kis szerver oldali programozás.

Ehhez már kell egy szerver.

Mivel a fejlesztésnél macerás fel-fel töltögetni, jó ha van egy szerver a gépen, pl.: [link]

Ebben van php értelmező és mysql szerver is.


Ha a php alapok mennek, érdemes egy kis SQL tudás beszerezni, ekkor jöhetnek az adatbázis kezelő rendszerek.

Ha mind ez megvan és profi szinten megy, akkor már fogsz tudni jó oldalakat csinálni.


A programok terén nem kell túlzásokba esni, sőt, egy Notepad++ bőven elegendő!

(Persze egy komolyabb IDE kényelmesebb, de így lehet igazán megtanulni mindent!)

2012. febr. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom, sokat segitettek, mar kedzem atlatni az egeszet, hogy hogyan is mukodik, minek mi a feledata. A HTML reszt, ugy ahogy felfogtam, a CSS mar nehezebb szamomra, abba bele lehet kavarodni.
2012. febr. 20. 22:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!