Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Egyszerű űrlapkészítés. Mi a...

Egyszerű űrlapkészítés. Mi a hiba? Miért nem küldi el? Mi hiányzik még?

Figyelt kérdés

index.php így néz ki:


<html>

<head>


<title> - - űrlap készítés - - </title>


</head>

<body>



<form method="Post" action="eredmeny.php" target="_blank">

<input type="text" name="nev" value="sanyi" />

<br>

<input type="text" name="cim" value="bitangfalva" />

<br>

<input type="submit" value="Elküldés" />

</form>



</body>

</html>


az eredmeny.php meg így néz ki:


<html>

<head>


<title> - - űrlap készítés - - </title>


</head>

<body>

<br>


<?php


print $_post["nev"];

print "<br>";

print $_post["cim"];


?>


</body>

</html>


az eredmény meg amit kiír:


"; print $_post["cim"]; ?>


valami helyesírási hiba van benne, de hol ? meg el se küldi az adatot. nem írja ki.


2012. febr. 13. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
$_POST és nem $_post.
2012. febr. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

kis és nagybetű között nem sok különbség volt eddig

aztán amivel még gond szokott lenni hogy mibe mentem el a php file-ot hogy UTF-8 ba vagy Unicode formában. jó lenne Unicode-ba csinálni mert így az ékezetekkel nincs gond mert leírom asztán kész, de pl a másiknál csak úgy jeleníti meg normálisan hogy ha speciálsi karakternek írom pl "á" betűt "á"-nak írva.


egyébként EasyPHP 5.3.4.0 -át használok. nem e a programba van a hiba. mert gyakori jelenség hogy gondol eggyet és a forráskód közepézől kezdi a kiírást. az Unicode formátumokat nem szereti, de futtatja.


ki lehet valahogy küszöbölni hogy Unicode-ban legyen megcsinálva?

2012. febr. 13. 12:13
 3/5 anonim ***** válasza:

UTF-8 az Unicode, csak a karakterek egy részét csak egy bájton tárolja.

Mapaság kb. mindenhol UTF-8 használatos, mert szinte minden támogatja. Perzse ahhoz nem árt a formot is úgy kódoltatni.

2012. febr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tedd be ezt a sort a head részbe:


<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">


Az előttem válaszolónak igaza van, tényleg $_POST és nem $_post.

2012. febr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

nagy betűvel és UTF-8 al működik már ! köszi a választ

viszont ha Unicode-ban van elmentve a file akkor csinálhatok vele akármit hülyeségeket csinál... maradok akkor inkább az UTF-8 formátumnál.


csak régebben szövegszerkeztő nélkül irkáltam jegyzeteket és Unicode-ban mentettem el a txt-file-ot mert normál formában az ékezeteket leszedegette meg átirta. aztán ahogy másolgattam a file-okat meg kézzel írtam a forráskódot nem vettem észre hogy a betűnyelvet meg kellett volna változtatni.

2012. febr. 13. 13:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!