Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miért ilyen cikk-cakkos a...

Miért ilyen cikk-cakkos a "stroke" Photoshopban? Ld. Kép!

Figyelt kérdés

Ez az ecset miatt lehet? Valamiért megváltozott, eddig nem volt ilyen. Többnyire mindig gondjaim vannak a stroke menüponttal, tudnátok tippet adni, hogyan lehetne éles a kép? Ez a kép kb.300x-os nagyításban készült, de 100-asban is zavaróan cikk-cakkos a fekete keret és nagyon zavaró.

köszönöm!

[link]


2012. jan. 16. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A photoshop képpont alapú szerkesztő. Egy ívet a négyzet alakú képpontokban csak úgy tudsz megrajzolni, ha cikk-cikkban egymás mellé-felé építed fel.


Ha zavar, akkor vektor alapú képet kellene készíteni, ugyanis a vektornak iránya és nagysága van csak, az bármilyen nagyítást elvisel, nem fog szétesni vagy pixelesedni, mivel nem pixelekből áll. Az Adobe Illustrator vektorgrafikus program

2012. jan. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

de nekem régebben nem volt ilyen a PS :S Mit kellene állítanom, hogy azért ennnél jobb minőséget kapjak?

2012. jan. 16. 20:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Bal oldalt az eszköztárban van egy kis nagyító ikon, arra rákattintasz, majd fönn megjelenik pár gomb és azok közül válaszd ki ezt: Actual pixels
2012. jan. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne 300%-on nézd. Mivel a munkafelület nagyítható, szerkesztés közben másképp látod a képet a különböző nagyításokban, mint készen és eredeti méretében, lehet csak az zavar be.


Nem a program gondol egyet, és másképp kezdi el megjeleníteni, túl nagy nagyítást veszel ~50%-on már nem látszik a fogazottság. Ha ez mondjuk egy 100x100-as kép, akkor a 300%-os nagyításhoz háromszor akkora területen kell ugyanazt a képet kirajzolni. Ez interpolálással történik, aminél a pixelesedés egy természetes jelenség, ezért ha te a nagyított képen cikkcakkot látsz, az egy természetes velejáró.


A végeredményt nézd meg, ha ott is ilyen a kép, akkor nem jó arányokkal csináltad meg, túl kicsi volt a kép mérete, és a normális láthatósághoz nagyítani kell, amitől pixelesedik a kép. Látszólag ez egy kicsi kép vagy képrészlet, ami a normál méretében normálisan látszik.

2012. jan. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

azt hiszem, itt az ecsettel lesz a gond, mert amikor csinálok egy mintát a pen tool-al, és kitöltöm egy sharp edge brush-al, akkor is olyan a széle, mintha a homályos szélű ecsetet alkalmaznék, mitől lehet ez? :S

2012. jan. 16. 20:26
 6/7 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy ha húzok egy egyenes vonalat a munkafüzeten bárhol, akkor is látszik, hogy a széle homályos. és az a baj, hogy az ecseteket is visszaállítottam a defaultra és a smooth is ki van kapcsolva. mitől lehet ez még? régebben nem volt ilyen gondom, valamit átállíthattam.
2012. jan. 16. 20:32
 7/7 A kérdező kommentje:

rájöttem, hogy mi a gond! amikor elkészül a pen toolal egy alakzat és azt választom, hogy "make selection", akkor a "feather radius"-t 0-ra kell állítani, különben nem lesz éles a körvonala az alakzatnak.

nos, remélem, tudtam segíteni, hátha valakinek hasonló problémája van/lesz.

köszönöm a válaszokat!

2012. jan. 19. 20:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!