Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet "profinak tűnő"...

Stellacadente kérdése:

Hogyan lehet "profinak tűnő" hátteret készíteni?

Figyelt kérdés

Bár a megfogalmazás elismerem elég gyér lett, nem vagyok kezdő a weblapszerkesztés terén. Feltalálom magam a HTML-ben, a Photoshopot sem csak színezgetésre használom. Most blogháttereket szeretnék csinálni, a problémám pedig az, hogy nem tudom, hogy határozzam meg, hol legyen a szöveg rész. Például: [link] Dögivel vannak a neten ilyen már elkészített hátterek, és mindnek ugyanott van az írásokra szánt része, mégsem találom, hogy hogyan szerkesztették ezt meg.

A másik dolog: "Profinak tűnő" alatt azt értettem, hogy nem egy egyszerű képből álló háttér, hanem szépen eldolgozott átmenetek, effektek, nem is tudom... Ilyenek: [link]


[link]


Ha ez is Photoshop lenne, ennyire már nem konyítok a dologhoz, viszont ha mégsem, milyen programmal csinálhatták?


Nagyon köszönöm a válaszokat előre is!


2011. dec. 31. 22:02
 1/8 csacsi2 ***** válasza:

Bocs de rövid leszek így szilveszter tájt. Photoshop az egész!Lényeg az előrelátás, hogy mi megy mi elé és mögé, mi mit takarjon el. Készíts jó pár layer -t és variálgasd. Az átmeneteket meg először készítsd el 1 layeren és helyezd elő, vagy háttérbe. Próbálgasd az effekteket, hihetetlen dolgok sülnek ki belőle!És még gyakorolsz is! Használj áttetsző rétegeket, hogy a layer csak bizonyos részét fedje. ne haragudj , ha nem voltam világos, de én így tenném (kezdő photoshop -os vagyok)!

Minden esetre, Boldog Újévet!

2011. dec. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ebben az esetben tényleg maradnak a Photoshop kísérletek...
2012. jan. 2. 11:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok grafikus, de ha te sem, esélytelen, hogy ilyen rajzokat gyárts... már csak azért is, mert szerintem nem photoshop az egész... erre már vannak dizájner programok is, meg aztán kéne neked minimum kiváló rajztudás, és mellé az a bizonyos netes ceruza és pad, amivel tudsz rajzolni, mert ezt egérrel nem lehet...
2012. jan. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 csacsi2 ***** válasza:

Igen amit írsz az helyes, mert ha nincs alap kép akár grafittal is lehet, majd scan -elve... Szóval a "gyárts" ra annyi hogy sok minden kell hozzá a rajzok digitalizálásához , de a kérdés szerintem nem ez volt, hogy hogyan lehet rajzolni gépen!

Rengeteg kép található a neten és azok variálaása meg photoshop. Nem mondom hogy ne vegyen eszközöket Digitális rajztábla stb...csak nem ez volt a kérdés...

2012. jan. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, szerintem a kérdés része volt...


"Ha ez is Photoshop lenne, ennyire már nem konyítok a dologhoz, viszont ha mégsem, milyen programmal csinálhatták?"


A kérdező szerintem maga szeretne ilyen hátteret csinálni, nem innen onnan nyúlogatni a képeket... Ha nem, akkor meg vásárolja meg a hátteret, ne lopja, mert az visszaüt... és ne is ingyenest használjon, mert az megint visszaüt...


Azokat viszont már úgy kell átalakítani, hogy ne lehessen felismerni az eredetit...


Ami képeket belinkelt, ahhoz pedig mindhez kell rajztudás... azokat az árnyékolásokat magadtól nem hiszem, hogy meg tudod valósítani... de ki tudja? :) Ha van autodidakta tehetsége...

2012. jan. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 csacsi2 ***** válasza:
Ha nagyon eredetit akar akkor fényképezzen, vagy rajzoljon és scanneljen, amennyiben nem akar súlyos összegeket fizetni egy eszközért amit CSAK azért fog megvenni mert kell neki weboldal háttér! Szóval szerintem nem pingálni szeretne.
2012. jan. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Drone007 ***** válasza:

Nyilvánvalóan grafikai programmal rakták össze a háttereket, de hogy Photoshop-e, azt nehéz megmondani, de talán ez nem is lényeges. Láttam már Gimp-pel készített gyönyörű képeket is, szóval nem a programban rejlik a tudás, hanem benned.

Emellett PS-t szoktam használni én is, mert azt találtam eddig a legjobbnak.


A háttér készítésnél a főbb szempontok:

- A weboldal háttere fix maradjon vagy gördüljön a tartalommal együtt? Fix háttér esetén egyetlen grafikát kell készítened, gördülő háttérnél gondoskodnod kell róla hogy a grafika alsó eleme vertikálisan ismételhető legyen, így bármekkora magasságú tartalom esetén szépen nézzen ki.

- a háttérgrafika kellően széles(~2000 pixel) és magas legyen, hogy a nagy felbontáson netezők is élvezhesség, és ne a kétoldal, vagy alul-felül megjelenő fehér csíkokban gyönyörködjenek, ahonnan már "elfogyott a grafika". A másik ronda dolog, amikor átmenet nélkül ismétlődik a háttérkép.

- a grafikai elemeket nyugodtan össze lehet lopkodni innen onnan (ingyenes grafikai elemeket használj fel, ne jogdíjasakat!), és abból kialakítani a kész, végleges hátteret. Pl.: az alap lehet egy merített papír minta középen, amiből két oldalt, mintha a papír alól ugranának elő indák, virágok stb... a papír mögötti alap háttér egy füves mező is lehet. Persze ez már az adott oldal témáján múlik.

2012. jan. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nézd végig, így:


http://www.youtube.com/watch?v=dulOhBiEnYo


http://www.youtube.com/watch?v=xJNvKjQHv8I


:) Photoshop mind a kettő, na a program már megvan, már csak le kell másolnod, hogy ők hogyan csinálták :D


Pofon egyszerű :)

2012. jan. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!