Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Micsináljak? Nagyon fontos...

Micsináljak? Nagyon fontos hogy kellene megcsinálni?

Figyelt kérdés

Üdv!

Van 1 honlapom amit html-ben kezdtem el írni vannak rajta átmutato linket (href=...) mind 1 .

Akarnék 1 olyan menüpontot hogy rendelés.

Nemtudom hogy addig jó e hogy van 1 olyan oldal ahol a rendelés kitöltése van így néz ki:

<?php

$template = <<<THEVERYENDOFYOU

<form action="users.php?do=register" method="post">

<table width="80%">

<tr><td width="20%">Azonosító:</td><td><input type="text" name="username" size="30" maxlength="30" /><br />Usernames must be 30 alphanumeric characters or less.<br /><br /><br /></td></tr>

<tr><td>Jelszó:</td><td><input type="password" name="password1" size="30" maxlength="10" /></td></tr>

<tr><td>jelszó újra:</td><td><input type="password" name="password2" size="30" maxlength="10" /><br />Passwords must be 10 alphanumeric characters or less.<br /><br /><br /></td></tr>

<tr><td>Email cím:</td><td><input type="text" name="email1" size="30" maxlength="100" /></td></tr>

<tr><td>Email újra:</td><td><input type="text" name="email2" size="30" maxlength="100" <br /><br /><br /></td></tr>

<tr><td colspan="2"><input type="submit" name="submit" value="Submit" /> <input type="reset" name="reset" value="Reset" /></td></tr>

</table>

</form>


ezt akarnám hogy itt ha nyomnak egy submit-ot akkor az adatok elmentődjenek nekem valahova amit csak én látok és 1 olyan üzenet legyen hogy "Rendelést felvettük hamarosan e-mailben értesítünk"


2011. dec. 19. 17:33
 1/6 bembinó ***** válasza:
Én nekem volt hasonló de úgy oldottam meg ,hogy elküldettem magamnak emailbe a rendelést és ennyi :)
2011. dec. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 compactegon ***** válasza:
adatbázisba kell menteni az adatokat. ha a html sem megy, a php - mysql kombó sem fog :)
2011. dec. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A html-t vágom! úgy akarom hogy pl txt formátumú fájlba mentse a beírt adatokat
2011. dec. 19. 18:21
 4/6 anonim ***** válasza:

A fájlba írást inkább hanyagold! Sokkal jobban jársz, ha az adatokat adatbázisban tárolod, már csak a biztonság miatt is!

Ilyen adatokat épeszű ember nem külön fájlban tárol. Ha még ezzel sem vagy tisztában, akkor inkább fordulj szakemberhez a problémáddal. Megfelelő szintű PHP és MySQL ismeret követelmény egy ilyen feladat megoldásához.

2011. dec. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Látom nemértitek!

Megvan írva a mgrendelői oldal is.Minden készen van már annyi kellene nekem hogy ha rákattintanak a "elküld" gombra akkor a beírt adatokat 1 úgynevezett védett fájlban tárolja amihez a hozzáférés jelszót igényel.És ebben láthatóak legyenek az adatok amik szükségesek(név,igény,menniség stb..) Ennyi kellene nekem.

2011. dec. 19. 20:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak nincs megírva a feldolgozó script, ha a posztolt adatok nincsenek feldolgozva.

Hogyan veszed át az adatokat, és eddig mire jutottál velük?


Egyébként itt mindent megtalálsz a fájlkezelésről:

[link]


Nem értem miért nem tudod felfogni, hogy sokkal biztonságosabb és könnyebben kezelhető az adatbázisban történő adattárolás. Már többen leírták, hogy ne fájlban tárold az adatokat, de te mégis ragaszkodsz ehhez a rossz módszerhez!


Hát, nem sokkal egyszerűbb adatbázisba küldeni az adatokat?

[link]

2011. dec. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!