Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Php, MySQL, egy nagyon kezdö...

Php, MySQL, egy nagyon kezdö vagyok és sok mindent nem értek. Elmagyaráznátok mi hogyan müködik?

Figyelt kérdés
Tehát azt már tudom, hogy a php-t mire használják, mire kell. Nem értem hogy pl. ha egy oldalon valaki regisztrál akkor az adatoj egy táblázatba kerülnek és ehhez kell MySQL adatbázis? Ez is egy fájl a szerveren ami minden eggyes regisztráció után frissül vagy felülíródik? A bejelentkezés után generált honlap mi alapján keletkezik? És a változtatások hová mentödnek el és hogy? Ha van egy fórum, pl. mint ez a gyakorikérdések.hu is, itt minden eggyes kérdés megfelel egy fájlnak a szerveren amiben benne vannak a válaszok, és ha valaki hozzászól akkor frissül a fájl s majd azt le lehet kérni ha valaki rákattint a linkre vagyis a kérdésre? Nagyon zavarosak ezek a részek. Jó lenne valami könyv. Ettöl eltekintve kérlek ha értetek hozzá, válaszoljatok a kérdésekre. Köszi elöre is :)
2011. dec. 10. 21:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Ehhez a legjobb lenne, ha elkezdenél olvasni a témában.


Az adatbázis is egy "speciális" fileban tárolja az adatokat, igen, de egy külön program fut, ami végi a dolgokat.

PHP-ból a mysql szerver programnak lehet parancsot adni és adatokat lekérdezni.


Ha elmentesz valamit, azt később le tudod kérni, pl ha valaki belépett az oldalra, akkor az adatbázis szervertől le tudsz kérni adatokat és azokat kiíratni.

2011. dec. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!