Mi a francért nem frissítik az emberek a böngészőjüket? (Ne reagálj, ha nem olvastad végig)
Én még csak most tanulom ezt a szakmát, nagyon az elején vagyok, de már most tele a faszom az internetezőkkel.
Akik miatt nem lehet az újításokat használni:
PL
<div id=”header”>…..</div> helyett <header>…..</header>
<div id=”nav”>….. </div> helyett <nav>……..</nav>
<div id=”footer”>…..</div> helyett <footer>…..</footer>
<div id=”content”>…</div> helyett <section>….</section>
Ez lenne az ajánlott, amit ugye a firefox már régóta támogat, de pl az explorer 8as nem támogatja, azon kívül a többi böngésző régebbi verziója se.
CSS3-t se lehet használni, mert a régi verziókkal nem működik, mostanság kezdtem ezzel kapcsolatos könyveket olvasni, nagyon sok hasznos újítás van.
De baszhatok rá, már most mondja az oktatóm aki egyébként ilyen téren dolgozik, mivel ha egyszer én is ilyen téren fogok dolgozni, a megrendelő úgy se a legújabb böngészőt fogja használni, tuti hogy valami 1000 éves internet explorer 6al böngészik, és ha gebasz lesz én szopok.
Ez rohadt bosszantó!!! Nálam pl automatikusan frissít a böngésző, felszokta ajánlani amikor kijön egy új verzió a frissítést. Ezért nem értem, hogy a faszomba lehet az hogy valaki még most is pl egy fos ie6-t használ, ha már ilyen szart használ, akkor legalább venné a fáradságot, hogy frissítsen és a legújabb verziót használja...
Lefogadom, hogy még 2013-ban sem használhatok css3-t mert lesz olyan idióta aki miatt nem lehet, mert régi verziójú böngészőt használ, és nem megfelelően jelenik meg neki... Ergo ha megrendelésre dolgozok megszívom...
Nah, megnéztem a honlapokat. A harmadik még tetszik is nagyon! :) De mindegyik háttréképpel van megoldva. A harmadik pedig egy áttetszőséggel a contentre, ami láss csodát, már opacity filterrel css-ben IE-n is működik :). Ezt a filtert egyébként én is használom a bal sidebar-ra, mikor még úgy gondoltam IE-re is megcsinálom az optimalizálást. Bennmaradt a css-ben, bár már értelme nincs :) Sőt htc-vel meg minden sz@rral próbálkoztam, aztán elegem lett... :) Nem gyártottam le kismillió kisképet, hogy IE is lássa, amit látnia kéne :)
Viszont, ha a te feltételezésed lesz igaz, annak én csak örülök, ugyanis IE 9-et, ha kijön a végleges, letesztelem, s ha oké, engedélyezni fogom, mert nem útálom én sem, csak nem használom soha az életben :)
De ha valaki ennyire IE fan, akkor annak megadom majd a lehetőséget, az viszont akkor használja a legújabbat. Vagy nem nézi a honlapomat :)
"Viszont, ha a te feltételezésed lesz igaz, annak én csak örülök, ugyanis IE 9-et, ha kijön a végleges, letesztelem, s ha oké, engedélyezni fogom, mert nem útálom én sem, csak nem használom soha az életben :) "
A Win7-ben lévő IE9 régóta nem beta fázisban van.
> De mindegyik háttréképpel van megoldva.
Miért olyan nagy baj az? Te is használsz képeket a honlapodon. A mai internet sebesség és géperősség mellet gyakorlatilag semmiféle hátrányt nem jelent a háttérkép. Ha gradient-et használsz, akkor ugyanúgy háttérképet generál hozzá, maximum a letöltött bájtok számán tudsz vele spórolni, illetve könnyebben módosítható a háttér. Viszont ha egyszer megcsinálod jól, elméletileg nem nagyon kell hozzányúlni addig, amíg új dizájnt nem szerkesztesz.
> opacity filterrel css-ben IE-n is működik
Sőt előbb működött ez a Microsoft féle megoldás, mint ahogy elkezdték implementálni a CSS3-at a többi böngészőbe. Sőt olyan megoldások is vannak az IE-ben, ami a többiben nincs. (Lapok áttűnése, filterek: [link] .) Az IE-vel inkább az a gond, hogy nem ugyanazt az utat járta eddig, amit a többiek.
> Nem gyártottam le kismillió kisképet, hogy IE is lássa, amit látnia kéne
Nem kell sok kép hozzá egyébként. Egy átlagos Artisteer téma kb. egy, maximum két tucat képet generál. (De ebben egy komplett dizájn benne van, lekerekített sarkokkal, ikonokkal, gombokkal, egyedi felsorolásjellel.) DIV-ekkel elkészített lekerekített sarkokat is lehet csinálni egyetlen kép segítségével (bizonyos körülmények között). Persze extra DIV-ek kellenek hozzá, ami persze nem szerencsés. Pl:
Meg itt aztán van mindenféle megoldás:
(Elég egyszer megtanulni, megérteni, utána már nem túl bonyolult.)
Vagy animált rollover képet is lehet egyetlen képpel készíteni.
Szóval sok lehetőség van a CSS2.1-ben is, persze kreatívnak kell lenni, és CSS3-ban biztos, hogy sokkal egyszerűbb minden.
> ugyanis IE 9-et, ha kijön a végleges, letesztelem, s ha oké, engedélyezni fogom…
Már kijött. Egyszer olvastam egy véleményt: „Az IE9 egy kellemes meglepetés volt. Megbocsátottam a Microsoftnak az IE6-ért.”. Ebben van valami. Személy szerint nem használnék IE9-et, de tény, hogy egész jól felzárkózott a megjelenítő motor területén a versenytársakhoz. Muszáj is neki tartani a tempót, elvégre az új Windows aktívan használni fogja a HTML5-öt a megjelenítéshez.
Szerintem nem kell határozottan tiltani semmit. Ha valaki IE4 alatt akarja megnézni, akkor hagyd, hadd nézze meg (esetleg írd oda neki, hogy az oldal nem erre a böngészőre lett optimalizálva). Igaz szét fog esni az oldal, de ha nagyon akarja, akkor az információt így is el tudja érni. Ez elég ösztönző lehet arra, hogy frissítse a böngészőjét (ha sok ilyen szétesett honlappal találkozik), viszont ha nincs lehetősége, akkor ezzel a helyzettel még együtt lehet élni.
Vagy pl. ha én Lynx-el akarom valamilyen furcsa ok miatt megnézni az oldalad, akkor arra is hadd legyen lehetőségem. Tisztában vagyok azzal, hogy ilyen módon limitáltak a lehetőségek, de ne zárd el az utat, hogy amennyit lehetséges, annyit el tudjak érni az oldaladból.
Vegyél példát a nagyokról. (Google, Wikipedia, stb…) Sehol nem tiltanak semmiféle böngészőt, viszont nem is esik szét egyiken sem. Még magának a W3C-nek az oldala is megnézhető IE7-el.
(Amúgy jól elbeszélgettünk itt. :-) )
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!