Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudom beállitani a...

Hogyan tudom beállitani a linkre hogy az frames oldalt töltse be?

Figyelt kérdés
Szóval van egy weboldalam, amit ezentul frame segitségével szeretnék futtatni, mégpedig ugy hogy megvan a weboldal alap kinézete, és középen egy kockába a tartalom, külön már megcsinálltam azokat az oldalakat, amik majd oda jönnek, hogy tudom beállitani a linkeknél hogy csak azt töltse be? szoval hogy ne az egész oldalt töltse ujra, csak azt ahova a a már elpleg elkészitett dolgok kerülnek a freme-el, remélem érthető voltam, jha és ha valaki tudja, legyen szives html kodot mellékelni is, kösszi :)
2011. szept. 10. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:

< a href="idealinket" target="annakaframenekaneveamibeakarod">Katt ide!</a>

a frame-nél:

<frame name="eztkellatergetutanirni" src="idealinkje">

G.

2011. szept. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ ;)
2011. szept. 10. 19:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Szvsz nem valami jó megoldás az iframe használata, főleg a fő szöveges tartalom cseréjére. Az ilyen felépítésű honlapokat nem lehet normálisan keresőoptimalizálni. Sokkal jobban járnál, ha AJAX-szal oldanád meg a tartalom lecserélését, itt viszont külön oda kell figyelni a keresőoptimalizálásra, mivel az AJAX-szal behúzott, lecserélt tartalmakat a keresőrobotok nem látják, mivel a JavaScriptben nem olvasnak, ezért a keresőrobotoknak egy valódi, teljes értékű linkelt oldalt kell mutatni.


Itt tanulmányozd az általam leírtakat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__weblapkeszit..

Ha ezek alapján nem tudsz AJAX hívást készíteni, akkor maradj az iframe-nél, de akkor arra számíthatsz, hogy a google-val nem nagyon fogják megtalálni a honlapodat.

2011. szept. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, de ehhez sajnos egy mukkot se értek :P
2011. szept. 11. 14:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nincsenek JavaScript ismereteid, akkor is simán használhatod, ha csak a HTML-t ismered, mivel ez copy/paste kód. Még azt is odaírtam milyen fájlnévvel és kiterjesztéssel kell elmenteni a JavaScripteket, és hogyan kell hivatkozni rá a html head-jében.

A tartalom id-vel rendelkező divbe kerül mindig a lecserélt tartalom.

Ebből pedig az következik, hogy egy külön fájlban kell tárolnod azt a kódrészletet, amit AJAX hívással fogsz behúzni, vagyis eléggé hasonlít a módszer az iframe-es megoldáshoz. Csak annyi a különbség, hogy iframe-mel teljes HTML oldalt kell betölteni, míg itt egy adott divbe húzol be egy külön fájlban tárolt kódot, jelen példában a tartalom id-jű divbe húzzuk be a külső állományban tárolt kódot. Az AJAX-os tartalomcsere egyébként onclick eseményre következik be.

2011. szept. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!