Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy készítsek blog.hu-ra...

Hogy készítsek blog.hu-ra paginatort?

Figyelt kérdés

A problémám a következő. Szerkesztek egy blogot,de alapból a blog.hu oldalakon csak előző és következő linkekkel lehet lapozni az oldalakon. Na már most ha van 200 oldal a blogomon akkor elég hosszadalmas átlapozni egyenként az összes oldalt. Próbálkoztam már wordpress-es kódot beilleszteni de nem akart összejönni, illetve próbálkoztak az alábbi linken található kódok mindegyikével. Hasonló lapozót szeretnék én is blog.hu oldalhoz.

[link]

Valaki tud segíteni?


2011. szept. 1. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem valamelyik kéne a kettő közül: vagy tudni, hogy a blogon hány bejegyzés van összesen (meg hogy hány után rak be egy oldaltörést), vagy meg kéne vizsgálni valahogy azokat az oldalakat, amikre kirakja a paginator a linket (hogy van-e rajta tartalom).
2011. szept. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez oké, de ha teszem azt 10-es a tördelés, és van 100 oldalam, akkot a [link] és így tovább 100-ig linket egyenként kell bevinnem? A másik dolog,hogy nem tudom működésre bírni a következő és előző gombokat, mert ott nyilván releváns tartalom fut, tehát egy egységes paranccsal kell megoldani hogy az éppen aktuális oldalról ugorjon az előzőre vagy a következőre.
2011. szept. 4. 13:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Természetesen nem, az iszonyú munka lenne. Szerintem úgy lehetne megcsinálni, hogy valahova az oldal kódjába beírod a bejegyzések vagy az oldalak aktuális számát. Pl. egy elrejtett oldaldobozba, és ezt mindig frissíted. (Mivel sajnos nem tudok olyat, hogy a blog.hu ezt megmondja nekünk.) Ezt a számot a kódból JavaScripttel ki lehet venni. A "gyári" következő/előző gombokat meg is lehet hagyni, és legenerálni a linkeket. A kicsit problémásabb része igazából csak az 1. 2. 3. ... utolsó, azelőtti és azelőtti oldalak lennének. A többinél (pl. 50. oldal) csak kiírja, hogy "Előző,47,48,49,50(aminek a linkje letiltva),51,52,53,Következő". Ez a kód meg csak akkor futna le (írna ki számokat), ha a blog főoldalán, vagy valamelyik page-en vagy. Ezt pl. nem lehetne használni, ha bizonyos bejegyzéseket csak tagok láthatnak, mások meg publikusak lennének. Vagyis de, csak bonyolultabb lenne.

De írhatnál a supportnak, hogy nem tudnak-e adni NORMÁLIS paginatort.

2011. szept. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A legtökéletesebb az lenne, ha feltelepítenék gyárilag a paginator3000 plugint mint ahogy azt a többi normális wordpress-es oldalon meg lehet oldani pár kattintással. Az javascriptet futtat, és tökéletesen működik más oldalakon. Írtam a supportnak, de napok óta semmi válasz,ezért kértem itt segítséget, hátha.
2011. szept. 5. 11:39
 5/8 A kérdező kommentje:
Kaptam is választ: "Szia, a blogod csinosítgatása szép feladat, de rád vár."
2011. szept. 5. 11:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát nagyon rendesek :D Mondom, én max. olyasmit tudnék, hogy folyton beírogatod, hány bejegyzés van az oldalon...
2011. szept. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Rákerestem arra a paginator3000-re, megpróbálom felrakni a tesztblogomba...
2011. szept. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha neked úgy megfelel, hogy mindig frissíteni kell az oldalak számát:


Ezt másold be a stíluslap legvégére:

[link]

Ha gondolod, javítsd ki a szélességeket az elején. Nekem nélküle is működött.


Ezt másold be a <blh:head_required /> után a kódba.

[link]


Ezzel pedig cseréld ki a pagefooter div-et:

[link]

Természetesen cseréld ki az xy-okat a blogod nevére. A 26 az oldalak száma (ezt kéne frissíteni), a 10 pedig hogy hány számot mutat egyszerre.

2011. szept. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!