Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hangjelzés új rekord esetén?

Hangjelzés új rekord esetén?

Figyelt kérdés

<audio> taggel meg tudom oldani a hangjelzést viszont hogyan érjem el, h akkor induljon amikor uj rekord kerul a mysql-be? ajax-szal probálkoztam de nem nagyon akar sikerulni. pl 5 masodpercenként lekérem az adatbázist... de hogyan tovabb?

köszi!


2011. aug. 17. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem így:


1. Letöltöd és beilleszted a jquery-t az oldalba.

2. Raksz az oldalba egy divet "result" id-vel.

3. $('#result').load('ellenorzo.php')",5000); Leírás: [link] itt van a load -ról . Ez a parancs a result divbe betölti az ellenorzo.php tartalmát. 4. Ezt a parancsot belerakod mondjuk egy fussonle() nevű javascript függvénybe

5. A függvény végén setTimeout("fussonle()",5000); paranccsal 5 másodpercenként meghívja magát.

6. A függvényen kívül meghívod a fussonle() -t, hogy elinduljon először

7. Most csinálsz egy ellenorzo.php nevű fájlt.

8. Az ellenorzo.php kapcsolódik az adatbázishoz, kiolvassa a legújabb rekord id-jét, majd megnézi, hogy a $_SESSION['uccsoid'] -ben ez szerepel-e. Ha igen akkor nem csinál semmit, ha nem akkor $_SESSION['uccsoid'] -be belerakod ezt az ID-t és az ellenorzo.php kiír egy darab audio tag-et és semmi mást.



Ha a fentieket megcsinálod akkor 5 secenként meghívódik az ellenorzo.php ami ha a sessionodból úgy látja, hogy régebbi id volt az utolsó amit utoljára meghívásakor észlelt akkor kiír egy audio tag-et amit a jquery betölt a result nevű divbe és lejátszódik a hang. Majd 5 sec múlva ismét kezdődik előröl a dolog.

2011. aug. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsi elrontottam csak $('#result').load('ellenorzo.php'); parancs kell a ,5000 a végén véletlenül maradt ott!
2011. aug. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
tényleg... session ben vagy sütiben kellett volna tarolnom az uccsoid-t:S émmeg GET-elgetem, de sztem igy is jó. nah a lényeg, h mar összejott azota, de azért köszönöm.
2011. aug. 18. 04:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!