Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudok beállítani egy...

Hogyan tudok beállítani egy szövegnek háttérképet, aminek nem ismerem a hosszúságát?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 15:13
 1/5 KeryAti ***** válasza:

Ezt a menüpontra érted?

HA igen akkor adsz a link-nek egy ID-t pl. : Menu

CSS-be meg megírod:

#Menu

{

background: URL('elérésiút') // repeat-x vagy repeat-y attól főgg merre szeretnéd , hogy ismétlődjön.

}


rem segített. De ha pl-t s írsz akkor könnyebben tudok segíteni.

2011. aug. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez igazából egy fejléc része a taltalomnak v nem tudomh mondjam. Tehát az a rész ami tartalom felett van, és megadja a címét.


Eddig a h1 és p -vel próbálkoztam, a háttérkép meg is jelenik, az egy bajom, h egy egész sor szélességben. Tehát ott is van háttér ahol már nincs szöveg. Én azt szeretném, ha csak ott lenne háttér ahol felette szöveg is van.

2011. aug. 5. 15:24
 3/5 KeryAti ***** válasza:

Mutasd az oldalad, de szerintem te erre gondolsz, hogy van egy adott DIV és abban szöveg, s csak a szövegnek van háttere.

más h nem tom meg mutatni:

[ Szöveg ]

És ahol a "Szöveg" van az kell neked színesbe, ezt úgy csináld, hogy pl. : <b id="Szoveg">Szöveg</b>


#Szoveg

{

background: URL('elérésiút') // repeat-x / y ahogy az előbb írtam.

}


Ezzel a "Szöveg" mögé teszi a képet amit beraksz.

2011. aug. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Neeh, ez működött, köszönöm szépen:)
2011. aug. 5. 15:30
 5/5 KeryAti ***** válasza:
Szívesen. :)
2011. aug. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!