Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Kaphatok segítséget? PHP

Kaphatok segítséget? PHP

Figyelt kérdés
Üdv. Bele kezdtem egy gépigényes oldalnak. De nem úgy működne, mint a többi oldal, hanem lehetne keresni hardver szerint is. Pl. kiválasztom a proci órajelét és listázná azokat a játékokat aminek max annyi órajelű proci kell. Gondolom értitek, hogy mire gondolok. Kicsit kezdő vagyok, szerkeszteni, hibákat javítani már tudok. HTML, JS, pici ajax, CSS az megy. Szóval, ha egy játékot feltöltök, annak meg adom a rendszerigényét és rendszerigény szerint lehessen játékokat keresni. A játék rendszerigényt is én írnám. Valami ötlet?
2011. júl. 18. 23:41
 1/6 A kérdező kommentje:
gépigényes oldalba*** Bocs, gyorsan írtam és nem vettem észre a hibát.
2011. júl. 18. 23:42
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, pontosan mit vársz, előbb el kéne sajátítanod a PHP-t, ha ahhoz nem értesz, azután pedig megfelelő MySQL lekérdezésekkel tudnád kilistázni az adott játékokat.
2011. júl. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát megtanulod a PHP ás MySQL használatát.

Ha normálisan akarod csinálni muszáj lesz könyvből, mert különben hézagos lesz a tudásod.

Pillanatnyilag kezdőknek ezt tudom ajánlani:

[link]


Amit szeretnél az egyszerű dolog, amit a könyv negyede-fele elolvasása után 3 hónap után megtudsz majd oldani.


Lényegében egy adatbázisba be kell rögzítened a játékokat igény szerint (proci, memoria, vid.kártya). A látogató megadja az adatait és ahol mind a három feltétel igaz, azt kilistázza.

2011. júl. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző is mondta szükség lesz PHP és MySQL ismeretre.

Először is kell neked egy úgynevezett webszerver csomag. Ilyenek például a xampp vagy az appserv. Ezeket ingyenesen le tudod tölteni, és telepítheted a gépedre, így majd tudsz PHP-val, és SQL-el dolgozni.

Lényegében az egészet úgy kell elképzelni, hogy a MySQL amolyan Excel szerűen tárolja az adatokat (a te esetedben le kéne tárolni a játékok neveit, meg a max. órajelet stb.)

A PHP-val meg tudod alakítani az adatbázist/MySQL-t, beszúrni, kiolvasni/listázni, felülírni. De a PHP nem csak erre jó, hanem rengeteg hasznos dolgot lehet vele villantani, csak jól kell ismerni, ám ez nem olyan könnyű sajnos...

Hozzáteszem, hogy kezdőként elég nagy falat lehet az amit te szeretnél, de sose lehet tudni:)

Keress rá a webszerverekre, töltsd le egyet, és keress róluk leírást, mit hogyan állíts be. Ezután keress PHP és SQL tutorialokat, rengeteg leírást találhatsz.

2011. júl. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Itthol wampot használok már egy hónapja. Közben egy torrent oldalt fejlesztek. Az megy. Csak a semmiből írni valamit, az nem megy. :) Kössz a segítséget. Vannak még rendes emberek. :)
2011. júl. 19. 08:38
 6/6 A kérdező kommentje:
kösz*******
2011. júl. 19. 08:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!