Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy tudok ilyen menüt csináln...

Hogy tudok ilyen menüt csinálni, mint az alábbi példán?

Figyelt kérdés

Az oldal, ahol találtam:

[link]

több is van, nézzétek, meg és ha van olyan aki tudja, segjtsen.

Köszönöm!


2011. júl. 16. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Én Photoshopal alkotok
2011. júl. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem értetted kérdésem. Nem a kép érdekel, hanem, hogy ott alul, vannak azok a színes gombok (ha nevezhetők annak), és kurzorérzékenyek, így bejön az adott keretben a tartalmi rész. Én ezt kattinthatóvá szeretném.
2011. júl. 16. 15:02
 3/10 anonim ***** válasza:
Mint az a nevéből is megállapítható: "multi choice selection box" Ez egy TAG, valószínűleg Flash alapú, keresgélj a WebSite-okhoz használatos Flash-ek között, ilyen: "kiválasztó dobozt" [Selection Box]
2011. júl. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló!

Ennek semmi köze a flash-hez, és a HTML tag-ekhez sem sok köze van, csak annyi, hogy a tartalmat azzal fogod megjeleníteni.

Kérdező!

Az egésznek a lényege a CSS hover selector megfelelő használata.

Azt tudom ajánlani, hogy mélyedj bele a CSS-be!

Itt találsz elég jó példákat legördülő menük készítéséhez. Ha értesz a stíluslapok használatához, akkor ezeket úgy alakítod át, ahogy csak akarod, akár olyanra is amilyet példaként linkeltél.

Egyébként miért nem nézed meg a weboldal forrásában, hogyan is van ez megcsinálva?


Itt egy kis segítség a CSS-hez:

[link]

2011. júl. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá a weblabor, a linkelt oldalon nagyon jó css tutorialok vannak. A menüt (és a szükséges CSS-t) pedig megtalálod a forráskódban, jól elkülönítve.
2011. júl. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, az előző hozzászólásomból, most nézem, hogy lemaradt egy link. Itt jó példákat találsz, akár letölthető formában is, drop down menük készítéséhez:

[link]

2011. júl. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ...
2011. júl. 18. 18:49
 8/10 A kérdező kommentje:
A forráskódot is megnéztem, még mielőtt írtátok, de nem értettem belőle sokat, pedig eléggé járatos vagyok css-ben... Na, mindegy.
2011. júl. 18. 18:50
 9/10 A kérdező kommentje:
A hover tag-el nem lehet ilyet?
2011. júl. 18. 19:22
 10/10 anonim ***** válasza:

A hover az nem tag, hanem selector. Ne keverd a HTML-t és CSS-t! CSS-ben nincsenek tag-ek.

CSS hover selector használatával is lehet ilyet készíteni.

2011. júl. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!