Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Valaki tud segíteni PHP-ban?...

Valaki tud segíteni PHP-ban? (include, nav) (KLIKK IDE)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni, aki jobban ért a php-hoz mint én? Azt szeretném megoldani, hogy van egy oldal, egy üres rész, és menüpontok. Ha valaki rákattint a menüre akkor ne új oldalt nyisson meg, hanem egy szöveget rakjon be, a szöveg lehet php vagy txt fájlban, de txt-vel lenne a legjobb. Én navokkal és include-al próbáltam megoldani, így:

<?php if($nav=="start"){include ("index.php");} ?>

De sajnos nem működött. Valakinek van ötlete?


2011. júl. 3. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
ha a nav-ot get-ben kapod, pl valami.hu/index.php?nav=start akkor a helyes használat $_GET['nav']. nézz utána a globális tömböknek, $_GET, $_POST, $_REQUEST, $_SESSION stb.
2011. júl. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, így fogok tenni!:)
2011. júl. 3. 16:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha PHP-val dolgozol, akkor JavaScript. Van a jQuery-nek egy hide() függvénye (ha jól tudom) ami elrejt egy adott blokkot, és csak akkor jeleníti meg ha egy adott részre/gombra (beállítástól függ) rányomsz, akkor le kell futtatni egy jQuery show() függvényt ami megjeleníti.


Ha adatbázisból akarod megjeleníteni oldal betöltése nélkül akkor: AJAX

2011. júl. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az 1. hsz. is mondja:

$_POST globális tömb http protokolon keresztül adja át, szóval azt te nem látod. $_POST egy óriási tömb, amire csak indexként tudsz hivatkozni, de természetesen single (egyedülálló) értékek és array/multiarray-t (2D tömb/több dimenziójú tömb) is tartalmazhat.


példa:

$_POST['valaki'] = 'en';


$_POST['sokan']['én'] = $en;

$_POST['sokan']['te'] = $te;

stb.


URL-nél a $_GET[] megjelenik:

$_GET['key'] = 'value';

...?key0=value0(&key1=value1(&key2=value2(..)))

persze ahány $_GET index van annál több jelenik meg az URL-ben.

Csak vigyázz, mert az URL véges hosszúságú!!!

2011. júl. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

bocs skacok, de minek ennyire bonyolítani?? ha a srác azt akarja, hogy szöveg jelenjen meg egy adott helyen gomb nyomására, akkor php és csókolom:

a menük linkelése: href="?lap=elso" , href="?lap=masodik" , href="?lap=harmadik" stb....

kell n darab php, hogy elso.php, masodik.php satöbbi, mindegyikbe annyi, hogy <?php echo "az adott szöveg"; ?>

Ahova meg megakarja jeleníteni a szöveget, oda meg beír egy olyasmit, hogy:

<?php

if(!empty($_GET['lap']))

{

if (!file_exists($_GET['lap'].".php") )

{

include("elso.php");

}

else

{

include($_GET['lap'] .".php");

}

}

else

{

include("elso.php");

}

?>

vagy ha txt-ből akarja, akkor átírja úgy, hogy ne n darab php legyen, csak egy+n darab txt.. txt-kben a szövegek, és egyszerűen

$eleresiut = $_GET['lap']."txt";

$f = fopen($eleresiut, 'r');

$fajl = fgets($f);

fclose ($f);


aztán php-ban echo $fajl;


ezt csak így összeírtam, nem próbáltam ki, de sztem kb ennyivel meg lehetne oldani...

2011. júl. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!