Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudok FONT-ot importáln...

Hogyan tudok FONT-ot importálni CSS-sel a weboldalamra?

Figyelt kérdés
Csinálok saját betűtípust és azt szeretném megjeleníteni a weboldalamon mivel ez csak nekem lesz meg ugye, ezért más nem is fogja látni. CSS-t használok és ahhoz kellene valami parancs, kezdő vagyok ebben és nem igen értek még hozzá, de nagyon próbálkozom. Ez kicsit bonyolult nekem még.
2011. máj. 21. 23:53
 1/5 mokkacsino ***** válasza:

A következő kódot a CSS file eleéjére beszúrod.


@font-face {

font-family:"TWCen"; /* A TWCen helyére bármit írhatsz. Ez lesz a fontod neve*/

/* "ie" */

src: url("fonts/TCB.EOT"); /*Az FTP-re fel kell másolni a fontfájlt és ide az elérési útvonalat kell beírni*/

}

@font-face {

font-family:"TWCen";

/* "ff" */

src: url("fonts/TCB.TTF") format("truetype");

}


Fontos lehet, hogy explorer alatt csak akkor fog működni, ha a fontfájlt eot kiterjesztésben is felteszed. Valahol van egyébként ttf to eot converter is.

Ha a fenti kód bekerült utána a megfelelő tag-eknél csak ezt a sort illeszted be:


font-family: "TWCen";


Így működnie kell.

2011. máj. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! De amikor ezek után kerestem mielőtt ide írtam ezt találtam:


"Ugye a @font-face-t nem sok böngésző támogatja, tudtommal csak a Safari és az Opera legfrissebb verziói."


De mindenképpen holnap ki fogom próbálni ezt a módszert egyik ismerősöm segítségével! :)

2011. máj. 22. 00:46
 3/5 A kérdező kommentje:
Firefox, Chrome és IE alatt tökéletesen működik!Kipróbáltam egy olyan betűkészlettel ami nincs telepítve a gépemre. Opera-val viszont nem. Mondjuk ez legyen a legkevesebb, mert szerintem ez emberek 95%-ka ez első három böngészőtípust használja. Vagy esetleg arra is van valami megoldás?
2011. máj. 22. 01:09
 4/5 anonim válasza:

Ha eot-ra van szükséged, van valami online ttf2eot konvertáló, nem próbáltam ki soha, de találtam egyszer. Google a barátod. Mindkét betűtípust bele tudod így tenni. A böngésző meg eldönti melyik kell neki.


Amúgy a legegyszerűbb importálást így lehet megoldani: [link]


FIGYELEM! Ez CSS3, régebbi böngészők nem kezelik le!

2011. máj. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nézd meg ezt: [link]


Innen sok betűtípust le tudsz tölteni, és a sajátodat is konvertálni tudod. Sőt: itt CSS-t is ad hozzá, meg egy demót, hogy hogyan használd.

2011. máj. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!