Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha egy oldalon nem táblázatot...

Ha egy oldalon nem táblázatot hanem divet alkalmazok, azt hogyan tudom középre optimalizálni, úgy hogy minden felbontású monitoron középen legyen?

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:

#kozepre {

background-color: #FFF;

height: auto;

width: 800px;

vertical-align: middle;

margin-right: auto;

margin-left: auto;

left: auto;

right: auto;

}

2011. máj. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi! És például ha a középen lévő weblapnál egy másik divet nem pont középre, hanem néhány px-el arrébb akarom helyezni, akkor azt hogyan csináljam? relative? vagy mást?
2011. máj. 19. 23:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem pontosan.

Szóval az így létre hozott kozep div esetén akarsz beleágyazni egy divet ami valamilyen irányba ellegyen tolva?

Mondjuk adsz egy left padding 5 pixel akkor az annyival tolódik balról

2011. máj. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen majdnem. az a lényeg, hogy csinálok egy oldalt, amit szinte csak divekből szeretném összerakni, mert van egy csomó egymásra épülő elem. szétdarabolni ps-be meg nem akarom. így magát az egész lapot középen szeretném megjeleníteni és az abba lévő divek is a monitor közepén jelenjenek meg csak van olyan ami kicsit jobbra, van ami kicsit lentebb stb helyezkedik el. Példa: fejléc középre igazítva (első div), menüpontok bal oldalt egymás alatt elhelyezkedve (második div) van egy kép a fejléc jobb oldalán (3. div) középen szöveg....stb ezeket nem left right és center parancsokkal szeretném megoldani, mert pontos pixelmeghatározásokra van szükség. úgy mint a position:absolute-nál csak ugye az balról indít.
2011. máj. 20. 00:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát ugye div-eknél az egymásba ágyazás a lényeg.


Csinálsz egy fő tartót mint az első hsz-ben meghatározott #kozepre div. Ez tárolja majd a összes többit és gondoskodik a középre tartással.

Mondjuk (példa kedvéért) a kozepre 800pixel széles.

Ebbe belekerül (beleágyazol) 3 divet:

- fejlec div. 800pix széles 100pix magas.

- (Ez alá de még mindig a kozepre belül): kozep_tartam div 800 pixel széles magasság auto.

- (ez alá továbbra is). lablec div 800pixel széles 30pixel magas.


Ez egy tipikus alapszerkezet.

A fejlécbe berakod a logót vagy akár mit (akár további diveket pakolsz bele).

A láblécbe a lábléc anyagát.

A kozep_tartam ágyazod a lényegi tartalmat: pl menu div 200pixel széles magasság auto, float left.

(programsorban ez alá, de fizikailag mellékerül) szoveg div 600pixel széles magasság auto, float left.


A fejlécet és a láblécet érdemes egy külön file-ba megcsinálni ha az mindenhol egyforma lesz (többnyire az szokott lenni) lablec.php, fejlec.php aztán a divbe behivatkozod: require_once(lablec.php)

Így ha változtatás van később akkor elég egy helyen.

Ez vonatkozik a menure is.

2011. máj. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hálám üldözni fog. :-) Most már minden megy. Köszi
2011. máj. 20. 01:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Sok beállítás lehetséges, így az elején próbálgatni kell, melyik milyen hatással van aztán egy idő után megy mint a karika csapás. :)

Örülök hogy segített, amit írtam.

2011. máj. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!