Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy kell php-val dinamikus...

Hogy kell php-val dinamikus képet elmenteni url-ből?

Figyelt kérdés

szóval szeretnék egy vízjelezőt csinálni ami végülis kész van és működik + ezt összeraktam egy fájlfeltöltővel és eddig működik és úgy vízjelez hogy vizjel.php?file=valami.jpg


ezt a dinamikus képet kirakom a blogra, de tudni kell hogy minden posztban van legalább egy kép, és azt mindig akkor vízjelezi amikor betöltöd a blogot és így nagyon hosszúra nő a betöltési idő és a szervert is terheli hogy hirtelen 15 képet kell vízjeleznie.


na és a probléma: szeretném ha php, feltöltés után megcsinálná a vízjelezést és el is mentené a vízjelezett képet egy másik mappába, de mivel mostanság kezdtem a phpval foglalkozni foggalmam sincs hogy hogy kell dinamikus képet menteni :/


próbáltam valahogy ezt használni de nem működött:


$remote_img = ' [link]

$img = imagecreatefromjpeg($remote_img);

$path = 'images/';

imagejpeg($img, $path);



szal lécci valaki segítsen :)


2011. máj. 15. 15:51
 1/2 A kérdező kommentje:

ezzel már tudok képet menteni de összerakni a vízjelezővel nem tudom:

<?php


$ch = curl_init (" [link]

curl_setopt($ch, CURLOPT_HEADER, 0);

curl_setopt($ch, CURLOPT_RETURNTRANSFER, 1);

curl_setopt($ch, CURLOPT_BINARYTRANSFER,1);

$rawdata=curl_exec ($ch);

curl_close ($ch);


$fp = fopen("php.gif",'w');

fwrite($fp, $rawdata);

fclose($fp);


?>

2011. máj. 15. 16:56
 2/2 anonim ***** válasza:
2011. máj. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!