A flasht mennyire lehet htmlel és phpval keverni?
Meg lehet csinálni, hogy a fejléc Flash legyen, de akkor az gyakorlailag egy HTML flash beágyazás lesz, míg a lap többi része a php program.
Olyanról nincs tudomásom, hogy php-be direkt actionscript-et írsz és akkor az lefordítodik flash-re, szerintem ilyen nincs. Azt viszont biztosan lehet, hogy egy HTML szinten beágyazott flash esetleg kívülről beolvas egy szöveges file-t, mondjuk egy XML-t és azt tudod a flash-el kontrollálni ill. előállíthatod php-ből magát az XML-t.
Őszinte legyek, én is csak tanulgatom/hobby szinten programozok, ezért is szakmai kifejezések, meghatározások szempontjából nem tudnám leírni konkrétan a dolgokat de a Wikipédián elég érthető magyarázat van mindegyikre.
Felsoroltakat illetően, három, külömböző funkciókkal rendelkező programnyelvet említesz.
Amit a flash-ről tudni kell: Többnyire interaktiv bemutatóknak használják, de kétségkívül lehet weboldalakat is készíteni, statikusat vagy dynamikusat ahogyan az előző válaszban is leírták (XML fileok beolvasásával).
A HTML-t használva megjelenítheted ezt a kliensekoldalak felé.
A PHP-t, egy féle motornak is lehet nevezni, amibe be lehet ágyazni úgy a html kódokat mint a flash kódokat és sok mást. Ahogyan a Wiki is írja, nagymértékben a HTML kiegészítése, viszont ez már olyan funkcióval rendelkezik, amire a más kliensoldali scriptek nem(adatbázis kezelé, matematikai műveletek, függvények szerinti működés). Ide akár beágyazhatod a flash-et is, nem kell neki külön HTML oldalt készítened.
Kérdésedre visszatérve: Annyira kevered őket amennyire akarod, de okosan és mértékkel. Utánna kell olvasni annak is, hogy mivel jár a következménye ha túlzásba esel.
Sok esetben a méretek, azon kívül a működés folyamatának struktúrája is meghatározza a Honlap betöltésének idejét.
Ha php-ban dolgozol, akkor tudnod kell azt használni.
500 soros php kódba beágyazni egy újabb sort, ami talán hibát ad ki és leáll a teljes php sosem okoz problémát mert hiba esetén kiirja a hiba okát és kijavíthatod.
Azon kívül a phpba oly szépen és annyi féle képpen be lehet ágyazni, amiről még sok embernek elképzelése sincs.
Egyik legegyszerűbb módja, hogy változóban tárolod és a kellő helyén kiíratod, ez nem állítja le a honlapot ha a php parancs jól van megírva, max nem jól jelenik meg a html szöveg.
$valtozo = "<object width="300" height="193">
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/icux4A18ljA?fs=1&hl=en_US&color1=0x234900&color2=0x4e9e00"></param>
<param name="allowFullScreen" value="true"></param>
<param name="allowscriptaccess" value="always"></param>
<embed src="http://www.youtube.com/v/icux4A18ljA?fs=1&hl=en_US&color1=0x234900&color2=0x4e9e00" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="300" height="193"></embed>
</object>";
majd beilleszted a $valtozo-t oda, ahova szeretnéd kirakni a flash dolgot. És ebből készíthetsz akármennyit, zavartalanul fog működni a php, a honlap lassuságát azért befolyásolhatja függően, hogy milyen flash-t raksz ki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!