Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » A weboldalamra bejövő látogató...

A weboldalamra bejövő látogatókat honnan lehet lekövetni hogy milyen weboldalról érkeztek?

Figyelt kérdés

egy elég érdekes weboldal amit az interneten találtam egy linkcsere oldal a [link] és úgy működik a linkcsere hogy a meta adatokhoz beírom a weboldalam kulcsszavait a forráskódba, és a viszontlinket elhelyezem a weboldalamra. ... amint a saját oldalamon rákattintok a viszontlinkre abban a percben a bzzs.hu oldala tudja hogy honnan kattintottam át és rögtön scanneli az oldalam kulcsszavait.


Nos maga a kérdésem nem túl bonyolult hogy ezt hogyan tudja megcsinálni ? honnan tudja hogy melyik weboldalról érkeztem az ő oldalára ? hogyan tudnék én is a weboldalamra ilyen statisztikázó programot írni ami kiírja hogy hány látogató érkezett pl a google oldalról, hány látogató érkezett az X-Y linktárból. és így rangsorolni tudnám a linktárakat hogy hova érdemes beregisztrálni az oldalaimat.


szóval webstatisztikai program kellene nekem valami kis php ami kijegyzeteli nekem a dolgokat. biztos van erre már kész program írva a neten, de angol nyelvet azt nem vágom szóval ha linkeltek akkor valami olyat hogy én is átlássam. php-t azt nem olyan régóta kezdtem el átrágni hogy hogy működik, szóval olyan haladó amatőr szinten vagyok.


2011. ápr. 30. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Először a hoszting szolgáltatódat kellene megkérdezni, hogy nekik nincs-e már ilyen fícsörük, mert hacsak nem saját boxon fut az oldal, akkor jó eséllyel már tudnak neked ilyet adni.


Tudomásom szerint a statisztikák a HTTP Referrer header-t használják annak megállapítására, hogy honnan érkezett a felhasználó. PHP-hoz nem nagyon értek, de nem kizárt, hogy ilyesmi kell [link]

2011. ápr. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem Google Analytics vagy Piwik.
2011. ápr. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

PHP-kóddal így:


<?php

$honnan = $_SERVER['HTTP_REFERER'];

?>


Ha az adott webhely beállításai megengedik, akkor a $honnan változóban benne lesz annak a webhelynek a pontos neve, ahonnan átkattintott a látogató a te oldaladra.

2011. ápr. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
netán van valahol direkt ilyen weboldal ami olyan hogy ad egy bannert amit ha kiteszek az oldalamra akkor méri hogy ki honnan mennyi ember jött át napokra hónapokra leosztva ?
2011. máj. 1. 10:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem linkelem be, akkor meg sem nézed? A Google Analytics pont olyan, amire te gondolsz: www.google.com/analytics/

A Piwik meg ugyanez, csak szerveroldalon.

2011. máj. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!

$_SERVER["HTTP_REFERER"] --> file_get_contents() --> preg_replace() --> mysql

Üdv:bzzs

2011. máj. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!