Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miért nevezzük webfejlesztésne...

Miért nevezzük webfejlesztésnek a Drupal és társaival összekattintgatott weblapok "elkészítését"?

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 08:05
 1/8 anonim ***** válasza:

akkor

mlap

gportal

stb...

Erre mit szóljak?

2011. febr. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
:)
2011. febr. 11. 11:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem nevezném webfejlesztésnek, mivel semmit sem fejlesztesz rajtuk, csak összerakod az oldalt.

Esetleg weboldal készítésnek lehet nevezni, mivel végeredményképp egy weboldalt készítesz el velük...

2011. febr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez nem webfejlesztés és még csak nem is weboldal készítés :)

Ezt úgy hívják 'weboldal tartalomszerkesztő' :D

2011. febr. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

igazat adok az előttem szólóknak de igazából egy drupalt vagy wordpresst is úgy át lehet szerkeszteni, esetlegesen fejleszteni, hogy csupán egy "alapot" képeznek.


Ettől függetlenül a legtöbb ember feldobja, keres hozzá egy themet és kész az "ő honlapja" amit Ő csinált :D

2011. febr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én még sosem hallottam ezt webfejlesztésnek nevezni, hanem csak webszerkesztésnek. Szerintem senki nem mondja magáról, hogy webfejlesztő azért, mert összerakott egy CMS alapú oldalt. Amúgy pont a Drupal az, ami minden CMS közt a legrugalmasabb és a legigényesebben elkészített. Használata megfelelő tudást igényel, egy 10éves "akarokweblapotmost" gyerek nem fog tudni vele kezdeni semmit. Ha valaki egy normális weblapot szeretne csinálni Drupallal vagy akármilyen CMS-sel, ami nem csak az alap sablonokra épül, hanem saját ötleteivel, igényeivel kiegészíti, bizony 1 hónapig is eltarthat.
2011. febr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tök mindegy minek nevezzük a tény, hogy működnek akár komoly cégek, szervezetes, önkormányzatok honlapjaiként is.

Az érthető, hogy aki ezt tanulta és ebből akar élni az ennek nem örül, hiszen viszonylag egyszerűen el lehet vele készíteni egy weboldalt és ez leveri az árakat.

Ettől függetlenül ezek még jó rendszerek, igen komoly háttérrel -ami a nyílt forráskód nagy előnye-.

2011. febr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én azért nem nézném le ennyire a tartalomkezelőket, főleg nem a Drupalt.

Valóban egy egyedi honlapot elkészíteni Drupalban (de lehet ez más tartalomkezelő is) több hónapot vehet igénybe, ha csak nem az a cél, hogy legyen rajta egy forum, pár oldal, mert azt már az alaprendszerrel is pár kattintással össze lehet hozni.

pl a Fehér Ház honlapja is drupal motorral működik: [link]

2012. febr. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!