Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy lehetne ilyen blogot...

Hogy lehetne ilyen blogot csinálni? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Huh, hát akkor megpróbálom elmagyarázni, mit is szeretnék. Egyszer láttam egy olyan blogot, ahol a háttér végig maradt, a modulok, bejegyzések mögött látni lehetett, miközben görgetted az oldalt.(Erre néhány blog példa: [link]

[link]

[link] )Ez még rendben is van, sablonkészítéssel biztosan megtudnám ezt csinálni, de... Hogyan lehetne azt, hogy az oldal két szélén képek legyenek végig, amik ugyanúgy mozognak az oldal görgítésekor?


No, érthető voltam? :) Remélem...


2011. febr. 2. 00:43
 1/2 anonim ***** válasza:

"Huh, hát akkor megpróbálom elmagyarázni, mit is szeretnék. Egyszer láttam egy olyan blogot, ahol a háttér végig maradt, a modulok, bejegyzések mögött látni lehetett, miközben görgetted az oldalt."


HTML kóddal ez így néz ki:


<body style="background-image: url('kép.gif'); background-attachment: fixed">


Ha azt akarod h a háttér az oldallal együtt mozogjon:


<body style="background-image: url('kép.gif'); ">


"Hogyan lehetne azt, hogy az oldal két szélén képek legyenek végig, amik ugyanúgy mozognak az oldal görgítésekor? "


Legkönnyebben úgy, hogy: létrehozol 3 oszlopos táblázatot melynek az első és az utolsó oszlopába rakod a képeket... középen meg maga az oldal tartalma... De mivel blogot szeretnél ezt csak css-el lehet az meg kicsit cifrább.

2011. febr. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Blogspotban a példák beépített sablonok, legfeljebb annyi változás történt, hogy a hátteret megváltoztatták.

Forráskódhoz könnyen hozzájutsz, ha ott regeltél, onnantól pedig csak a fantázia szab határt (jobbféléket felkommentezték, nem lehet eltévedni benne).

2011. febr. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!