Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Szerinted form validation-t...

Szerinted form validation-t érdemes Javascripttel megoldani?

Figyelt kérdés
Vagy inkább mondjuk php, mert az sokkal biztosabb?
2011. jan. 6. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
mind a kettovel, igy mar a form elkuldese elott kiderul, ha hibas. ha meg ki van kapcsolva a javascript, marad a php.
2011. jan. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de akkor nem lenne egyszerűbb csak php, ha az úgyis mindenképpen kell?
2011. jan. 6. 18:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb lenne, de nem gyorsabb.

A javascript-el kizárhatod például, hogy egyáltalán elmenjen egy hibásan beírt e-mail cím a szerverhez. Pl egy olyasmi minthogy: "sdfhgsDFS%EZSH". A javascript már ezt ki tudja szűrni és nem engedi, hogy elmenjen ez a nyilvánvalóan nem email cím a szerverre így felesleges munkától kímélve meg a szervert és időt spórolva meg.


A szerveren azért kell sajnos újra ellenőrizni az egészet, mert lehet, hogy a felhasználó nem engedélyezte a böngészőjében a javascriptet.


A másik dolog amit a php-ben ellenőrizni kell azok a duplikációk, meg egyéb adatbázis-beli feltételek, amit a javascript már nem tud kiszűrni.


Én is az első pártját fogom, csak részletekbe mentem.


Mind2 a tuti!

2011. jan. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ok, köszi
2011. jan. 6. 22:04
 5/5 anonim ***** válasza:
én még annyit tennék hozzá hogy,a javascriptes validation nem terheli a srvt,így nem pazarol erőforrást.
2011. jan. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!