Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy mentsem el? (html-nyelv,...

Hogy mentsem el? (html-nyelv, szövegszerkesztővel)

Figyelt kérdés

Szóval, épp most kóstoltam bele a html-nyelvbe, és azt olvastam, hogy szövegszerkesztő programmal meg lehet oldani, csak formázatlan szövegként és html kiterjesztéssel kell elmenteni. A kérdésem az lenne, hogyan? Próbáltam már többféleképpen is, de egyszer sem ment. Valószínűleg nem a TAG-okkal van probléma, mert tényleg épp csak próbálgatom, és a szövegben írt legegyszerűbb példát próbáltam megcsinálni:

<html>

<head>

<title>Ez az én első weboldalam címe</title>

</head>

<body>

Helló Világ!!!

</body>

</html>


2010. dec. 10. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A kóddal szerintem nincs probléma!


Jegyzettömbbe másold be, mentsd el. Total commanderrel keresd meg, nevezd át, a .txt kiterjesztést írd át .html-re, vagy .htm-re. Kiterjesztést ha jól tudom így legegyszerűbb variálni.

Üdv! Remélem ez volt a kérdés :)

2010. dec. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Silber ***** válasza:
Nem kell Total Commanderrel bajlódni. Bemásolod a szövegszerkesztőbe (Wordtől az Isten mentsen, meg ne próbáld), és a mentésnél a .txt-t a fájlnév végén írd át .htm, vagy .html kiterjesztésre. Onnantól kezdve az alapértelmezett böngésződ fogja megnyitni, ha rákattintassz.
2010. dec. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
jaj de jó, sikerült!!! :D köszönöm szépen mindkettőtöknek :)
2010. dec. 11. 07:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!