Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen esetben kell megadni...

Milyen esetben kell megadni egy cikk és kép forrását a weboldalamon? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Aloldalamra, és nem hírportálra tennék olyan rövid cikkeket, bemutatásokat, amiket akár egyenként is több forrásból hozok össze. Kötelező ilyenkor megadni a forrást (és így melyik lesz...?), átfogalmazott, nem szó szerinti szövegre és képre is? Hol van ez pontosan leszabályozva? Kérnék szépen linket, utalást is!
2010. dec. 3. 14:07
 1/1 Hülyeválasz ***** válasza:

Ha az olvasottakból te rakod össze a tartalmat, akkor nem kell megjelenítened a forrást, de elképzelhető, hogy a saját érdeked is, hogy feltüntesd a forrásokat amiket használtál, ezt lehet stílusosan a cikkeid végén, sima hivatkozásként is megtenni. Pláne ha te egy teljes cikkből csak összefoglalót közölsz, és a teljes cikket ettől függetlenül lényegesnek tartod eredeti formájában.

Jó példa erre (bár ők többnyire a saját cikkeikre hivatkoznak) a kuruc.info hírportál.


A szerzői jogvédelem vonatkozik az eredeti cikkek teljes tartalmára, valamint a képekre, ami nem feltétlenül jelenti azt, hogy ne lehetne valamilyen más formában (összefoglalásban, hivatkozásban) felhasználni.

A legbiztosabb a forrást megkeresni.

2010. dec. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!