Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mennyire legális ez? (számítóg...

Mennyire legális ez? (számítógép szervizelés)

Figyelt kérdés

Ha én értek a asztali számítógépek és laptopok szervizeléséhez, és egyéb dolgokhoz, és erről (ilyen tartalommal) én készítek egy egyszerűbb HTML alapú weboldalt, és ezt szűkebb ismerőseim körében terjesztem, akkor ezt lehet? (Nem plakátolom ki az utcákon mindenhol, de személyes megállapodás módján vállalok ilyesfajta munkákat) Esetleg egyetlen közösségi oldalon kiírom, melyet ugyancsak ismerőseim láthatnak! Szerintem ezt csinálja más is..


Kérem, írjatok véleményeket! Kiegészítő keresetként otthonomban egy hobbim ez a dolog és volna rá kereslet.

Köszönöm a válaszokat!


2010. nov. 8. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szervizeljél ,év végén meg bevallod (vagy nem ) ,hogy mennyi bevételed származott belőle ,azt jónapot.
2010. nov. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Legtöbb szakmunkás is így dolgozik. De legalábbis olcsóbb számla nélkül dolgoztatni.

De esetedben ez olyan, mintha számlát adnál azért, mert felásod a nagymamád kertjét 2000-ért. :D


Ha esetleg beindul a bizniszed és jól keresel majd a szervizeléssel, akkor esetleg lehetnél vállalkozó, de havi pár ezresért felesleges lenne.

2010. nov. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem, és köszönöm a válaszokat. Én nem akarom nagy üzemben nyomni, csak egy ilyen weboldalon leírnám mit vállalok, az árakról meg nyilván személyesen megegyezünk az emberekkel.

Rendszertelepítés, vírusírtás, weblapszerkesztés (melyet ugyancsak ingyenes tárhelyszolgáltatónál helyezek el). Ilyesmikre gondoltam. Nincsen vállalkozóim sem végzettségem erről.

2010. nov. 8. 10:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Addig ezzel nincs is semmi baj amíg ingyen csinálod . De ha már pénzt kérsz érte ,és nyugtát meg számlát nem tudsz adni akkor már gond van . És elég nagy gond van ha valaki följelent A PEches bácsinál ezért .
2010. nov. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De csak ismerősöknek működik ez. Nem terjesztem mindenhová. Nem teszem mindenhol nyilvánossá az oldalam. Értem miről beszélsz, a lakcímem nincs az oldalon.
2010. nov. 10. 12:56
 6/8 P.O.C. ***** válasza:
Semmi nem lehet legális, amit az állam nem felezhet meg.
2010. nov. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát most eléggé gondolkodóba ejtettek a válaszok. Legjobban tenném, ha ennek a biznisznek teljes mértékben elfelejteném a reklámozását? Valószínű...:S Pedig nem vagyok egyedül, tudom, hogy sokan csinálják ezt, csak az a baj, hogy mindig azok járnak rosszabbul, akik becsületesek próbálnak maradni.


Pedig értek ezekhez a dolgokhoz, csak nincsen sajnos róla végzettségem/papírom.:(

2010. nov. 10. 14:38
 8/8 anonim ***** válasza:
egy sima vállakozói engedély kell hozzá pár ezerből kijön és te saját magadnak könyvelhetsz nem kell hozzá jogi személy. onnantól teljesen legális
2010. nov. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!