Wordpress weboldalkészítést - Sybell tárhely csomag?
Ahogyan a fenti válaszadó írta, mindegy milyen tárhelyet veszel hozzá.
Én a Nethely ingyenes tárhelyet ajánlom: [link]
Ez 256 MB tárhelyet ad, ami bár nem sok, de ahhoz, hogy tanuld a WordPress-t elegendő. A WordPress tárhelyek többsége Multisite, a hátránya, hogy korlátozott az elérhető bővítmények és támák köre, de ha saját tárhelyre telepíted, akkor mindent elérhetsz vele. A Nethely ingyenes tárhely ráadásul nem kevés fizetős tárhelyekre jellemző szolgáltatást nyújt, pl. választható PHP verzió, .htaccess, stb.
A WordPress-nek van még egy előnye, hogy minden témát és bővítményt GPL licenszben kell a szerzőknek kiadniuk. Ez az Angol General Public Licens rövídítése, röviden annyit jelent, hogy szabadon felhasználható és terjeszthető. Felmerül a kérdés, hogy mi van a fizetős témákkal és bővítményekkel? A válasz, hogy ezek is szabadon terjeszthetőek vagy felhasználhatóak, azaz bármilyen forrásból is szerzed meg, legálisan használhatod. Akkor mit kapsz, ha megveszed? Támogatást, illetve automatikus frissítéseket. A támogatás annyit jelent, hogy ha bármilyen hibát tapasztalsz, pl. hibás tárhely beállítás, összeakad egy másik bővítménnyel, akkor a szerzők segítenek a megoldásban, és profi segítséget fogsz kapni. Az automatikus frissítés pedig azt jelenti, hogy vagy ténylegesen automatizáltra állítod, vagy a frissítésekben egy gombnyomással telepítheted (én az utóbbit javaslom).
A [link] oldalról egy rövid regisztrációt követően havi 25 bővítményt vagy témát tölthetsz le, közöttük a népszerű Elementor Pro vagy Divi is elérhető. A korlát, hogy sem az Elementor, sem a Divi könyvtárból nem tölthetsz le elrendezéseket (ezek ugyanis csak akkor érhetőek el, ha megveszed), ezt leszámítva azonban teljes funkcionalitással használhatod. Azaz saját weboldalt felépíthetsz velük (a nulláról), és pont ez a cél, hogy gyakorold a kezelésük. Ha a Divi-t megveszed, több száz profi kész weboldal terv is elérhető hozzá, aminél kb. csak annyi a feladat, hogy átírod a szöveget, meg lecserélsz néhány képet, ez ha nincs aktiválva, akkor nem használható. Ahogyan fent írtam, az automatikus frissítés sem érhető el, manuálisan kell frissítened. Ezt a legegyszerűbben úgy teheted meg, hogy letöltöd a friss verziót, majd a téma/bővítmény feltöltésben újra feltöltöd, ekkor felismeri, hogy újabb, és felajánlja a frissítést. Fontos, hogy legalább 1-2 havonta frissíts mindent, hogy biztonságosan és hibamentesen működjön az oldalad. Elavult témák és bővítmények nem biztos, hogy menni fognak újabb WordPress verzión, bár 1-2 verziót visszafelé még jó eséllyel kompatibilisek, de ha 6-12 hónapig nem frissítesz, akkor már szoktak jelentkezni problémák.
Fontosnak tartom megjegyezni, hogy csak megbízható oldalakról tölts le, amit fent írtam, az. Ha ismeretlen forrásból töltesz le, könnyen kártevő lehet benne, ezért nem árt óvatosnak lenni. A gpldl.com oldal teljesen megbízható, cserébe náluk is korlátozott az ingyenesen elérhető témák és bővítmények köre, de még így is nem kevés népszerű elérhető vele, ezért érdemes átnézni. A fizetős verzióval még több mindent letölthetsz. Az ingyenes verzióra mindenképp érdemes regisztrálni, de a fizetős kérdés, hogy megéri-e, mivel ha folyamatosan előfizetsz (azért, hogy frissíthets mindent), akkor úgy nem biztos, hogy jobban jössz ki, mint ha megvásárolnád az adott témát vagy bővítményt (bár a pénzedért nem egyet, hanem ezres nagyságrendűt kapsz). Igazából az ingyenesbe elég jól beválogatták a népszerűeket, leginkább a Divi és Elementor Pro miatt ajánlom.
A Divi-re van még egy népszerű és megbízható oldal, a HelloWP, náluk 9900 Ft és adnak hozzá licensz kulcsot, amivel elérhetőek az automatikus frissítések és a többszáz weboldal terv. Ha már élesben csinálsz weboldalt, ezt mindenképp érdemes megvenni. Az Elementor Pro sajnos csak éves licenszben érhető el, náluk nincs örökös. Elementor Pro-val drágább lesz, vagy marad a GPL licensz.
Az egyik népszerű WordPress oktató videó a Divi-t, a másik meg az Elementor Pro-t ajánlja, mindkettő nagyon népszerű, és jó, ha megismerkedsz velük. A fenti oldalról le tudod ingyen és hangsúlyozom, hogy legálisan tölteni mindkettőt, így végig tudod csinálni a videókban bemutatottak 99%-át anélkül, hogy fizetned kellene értük.
Használhatod őket éles oldalon is, viszont ha megrendelésre csinálsz weboldalt, akkor egy kicsit gáznak tartom. A megrendelőt mindenképp korrekten és érthetően tájékoztatni kell róla, de én inkább azt javaslom, hogy céges oldalnál vegyétek meg. A Divi ára a HelloWP oldalon kb. jelképes árban van, és korlátlan oldalon használható. Ha viszont Elementor Pro-ra van szükség, sajnos ismétlődő költséggel fog járni, a HelloWP erre is kínál megoldást, a HelloPack-ban benne van nem kevés más prémium bővítménnyel együtt, de ennek is havi vagy éves díja van, tehát erre nincs egyszeri díjas megoldás. Viszont ha sok oldalt csinálsz (weboldal fejlesztő vagy), akkor megéri, mivel korlátlan weboldalon használható.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!