Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen programot illetve...

Milyen programot illetve tárhelyet használtok weboldal készítéshez?

Figyelt kérdés
Van aki összepakolt már sajátot?

dec. 20. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:

nagy látogatottságú oldalaim privát szerveren vannak. Kicsikre, új oldalakra jó a mezei osztott tárhely is.


Több mint 150 weboldalam van.

dec. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

az nem semmi 150 weboldal az nem kevés, milyen progival készítetted őket?

A privát szerverhez van config ötleted?

dec. 20. 20:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Privát szervert 1000+1 féleképpen ki lehet alapítani, kezdjük úgy, hogy maga az OS is változatos felhozatalból választható. Mindre igaz, hogy az ilyen szeretek 99.9%-ban Linux alapúak.


Innentől már úgy lehet garázdálkodni ahogy akarsz. Csinálhatsz webszerver telepítéseket (Apache vagy Nginx), de ha más nyelvű alkalmazást futtatsz, megesik, hogy nem is kellenek ezek, mert azok is tartalmazzák a web szerver komponenseket.

De elindulhatsz a dockerizált irányba is, hogy ne a szervered szemeteld össze, ilyenkor több "becsomagolt" rendszert futtatsz dobozokban, így nem kell kézzel takarítani, ha leállnak mennek a levesbe.

Ott az haladóbb megvalósítás is, ha Kubernetes-t izzítasz be. Az meg gondoskodik arról, hogy ha több szervered van (nem feltétlen követelmény) akkor egy nagyobb látogatottság esetén nem engedi, hogy túlterhelődjön. Azaz elindítja még egyszer ugyanazt az webalkalmazást (másik szerveren) és elosztja a terhelést. Persze ezt konfigurálni kell, de innentől ez tök automatikus lesz.


Mint látod, ez nem olyan, hogy "dobd át a configod". Ha van egy elképzelésed a "hogyan szeretnéd", és megvalósítod azt. Eszközök 100-asával állnak sorban, csak meg kell ismerni azokat és persze alkalmazni.


Hogy ez menjen, természetesen meg kell tanulni, majd játszani vele, hogy megértsd melyiket mikor célszerű használni. Tehát, nyilván Kubernetes-t nem használnék 10 felhasználóra, de a szemetelést se szeretem, így marad a dockerizált környezet, az meg ugye magával hozza azt, hogy valahol a projekt image-eit tárolni kell, hogy legyen honnan indítania. :)

dec. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Spring boot, Angular, docker, gitlab, AWS stb...
dec. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!