Mennyibe kerül egy webshop elkészítése?
Mennyibe kerül ha egy wordpress/joomla kész dolgot kér az ember, amit csak össze kell kattintani?
Mennyibe kerül ha a fenti példához kell pár egyedi fejlesztés. Esetleg az egyik ecommerce template nem megfelelő, így át kell szabni picit a kinézetet?
Mennyibe kerül ha a működésen kell szabni, nincs rá plugin és így fejleszteni kell rá valamit?
Mennyibe kerül egy olyan webshop, ami teljesen egyedi fejlesztés és nem használ a fentebb említett CMS-eket?
(Persze feltételezem nem 0-ról indul a fejlesztés, hanem a webfejlesztőnek már van összerakva egy alap backend "sablon"ja, admin panelja és csak egy egyedi frontendet húz fel rá)
Köszi. Igazából külön-külön az opciókra gondoltam.
Nyílván nem lehet egy szolgáltatás árát tökéletesen belőni, mert a szolgáltatótól függ, de attól még a piacon van egy átlagos ár, amennyit elszoktak érte kérni.
Ezen belül is minden fejlesztés mértéke más, de itt is biztos lehet kategorizálni, hogy mennyibe kerül átlagosan egy 1 napos kisebb fejlesztés és egy 1 hetes nagyobb fejlesztés.
"Az a fejlesztő magánügye, hogy milyen van! Az nem fogja csökkenteni az árakat."
Úgy érted, hogy az nem csökkenti az árat, hogy egyedi fejlesztés van mögötte van egy wordpress?
Csak feltételeztem, hogy egy teljesen egyedi CMS rendszert kicsit bonyolultabb, nehezebb összerakni, viszont az előnye az, hogy energia hatékonyabban fut és nem open source, tehát nincs 10.000 ember, aki átböngészi a kódot picit biztonsági réseket kutatva és sincs szintén kb 10.000 plugin, amik közül lehet sok nem támogatottá vállik és ott is lehet kockázata különféle feltörésnek.
Meg persze sokkal jobban és könnyebben egyedibbé tehető egy saját fejlesztésű CMS rendszer.
Így feltételeztem van közbe különbség.
(Meg online kutakodvan láttam is régebben 1-2 helyen különbséget árban, de persze most lett aktuális, így a pár éve történi piaci felmérésem nem feltétlenül jó)
Ez attól függ, mik az elvárások. Meg, ahogyan fentebb írták, fejlesztőtől is függ, van aki alacsonyabb áron, más magasabb összegért dolgozik.
A [link] oldalon van több ingyenes webáruház téma WordPress-re. Ez nem csak egy téma, hanem teljes demo tartalmat importálja, azaz egy az egyben olyan oldalt kapsz, mint amit a bemutatóban látsz. Utána csak átírod a kategóriákat és feltöltöd a termékeidet. A hátránya, hogy korlátozottak a beállítási lehetőségek, a prémium verzió többet tud. Továbbá, mivel ingyenes (és az egyik legjobb ingyenes), ezért sok webáruház használja, amik így stílusban és megjelenésben hasonlóak. Bár a vevőt nem ez fogja érdekelni, hanem a termékek választéka, az ára, a termékleírások és termékképek. Ezt figyelembe véve teljesen jó választás ez a téma, ráadásul modern és tetszetős is a felülete. Viszont ezt csak olyan webáruházhoz ajánlom, ahol semmi extra kérés nincs, csupán termékeket adnánk el rajta.
Ha már kicsit komolyabb webáruházat szeretnénk, és WordPress-ben gondolkozunk, akkor érdemes megvenni a Flatsome témát: [link] Ez 59 dollár, cserébe egy domainen használható. Itt is van demo tartalom importálás, szintén egy kulcsrakész webáruházat kapunk. Itt viszont több elrendezés közül is választhatunk, továbbá sokkal több beállítási, meg személyre szabási lehetőséget kínál. Meg olyan szolgáltatásokat is, amiket az ingyenes nem. Összességében azt mondom, hogy párszáz termékig, ha nincsenek nagy elvárások, megfelel az ingyenes, de fölötte inkább prémiumot ajánlok.
WordPresshez rengeteg kész plugin van, ingyenes és fizetős. Az alap dolgokat, amit a legtöbben kérnek és használnak, szinte biztosan meg lehet oldani ingyenes bővítménnyel. Van pár extra, amire csak prémium pluginok vannak, egy ilyen átlagára 50 és 150 dollár körül mozog, de itt is vannak olcsóbbak és drágábbak is. Komolyabb áruháznál lehet 4-5 prémium bővítményre is szükség lehet, számoljunk erre mondjuk 300 dollárt (ami kb. egy hasra ütött szám, mert nem konkrét bővítményről beszélünk), továbbá 59 dollár a Flatsome téma, akkor 359 dollárnál tartunk, ez kb. 130.000 Ft. Ebbe nincs benne a webfejlesztő munkadíja (ha szükséges, aki kicsit jobban ért az informatikához és megveszi ezeket, be tudja állítani), meg nincs benne a webtárhely és domain név. Viszont jó eséllyel ennyiért mindent tudni fog, amit a megrendelő szeretne. Egy webfejlesztő munkadíjával együtt egy ilyen webáruház már ott lehet a 250-300.000 Ft-nál, viszont itt már nem egy egyszerű webshopról beszélünk, prémium témát meg több prémium bővítményt feltételezek.
Ha olyan elvárás merülne fel, amire nincs kész prémium plugin (ez nagyon ritka eset szokott lenni, de előfordulhat), akkor egy bővítmény megírása is több százezer forint lehet. Mielőtt ilyent rendelnénk, előtte alapos utánanézés kell, hátha mégis lehet kapni készen olyan bővítményt, még ha magasabb áron is adják az átlagnál, akkor is kedvezőbb lesz, mint ha egyedileg kellene elkészíttetni.
Van még egy dolog, amit érdemes figyelembe venni. Egyes témák és bővítmények developer verziót is kínálnak, ez röviden annyit jelent, hogy korlátlan, de legalább is nagy számú oldalon használható általány díjért cserébe. Sok webfejlesztő cég megveszi ezeket, majd jutányos áron tovább értékesíti az ügyfeleinek. Pl. a Divi örökös licensz korlátlan weboldalra 250 dollár, kb. 90.000 Ft, de könnyen megeshet, hogy valaki ennél kedvezőbb áron elkészít egy Divi webáruházat, mivel egyszer megvette a licenszet, amit sok oldalon használ, így pedig kb. elhanyagolható az egy oldalra eső licensz díj (sokan ajándékba adnak ilyeneket, ha tőlük rendelsz).
Több részre kellene bontani.
Először is, ott van a Weboldal kinézete - design.
Ha sablon - megvásárolható is megteszi akkor 39€ ~ 79€ + némi étalakítás költsége.
Ha egyedit szeretnél, az jóval költségesebb, főleg ha látványosat szeretnél.
Volt olyan, hogy pl. videókat kellet felvennünk kézi kamera - drón, majd abból készült el csak a kezdő lap háttér videója.
Aztán a háttere csak addig jó, a WP - Joomla alapú rendszerek, amíg kész - fejlesztésben aktív modulokból készül, és nem kell hozzá egyedi modulokat írni. (biztonság szempontjából fontos a folyamatos frissítés, mert napi több ezer támadási próbálkozás fogja érni, és ha csak egy rés van...)
És persze, nem több tízezer termék, és nincs folyamatos nagy forgalma, mert akkor lomha - lassú lesz, nagy erőforrás igénnyel, aminek így működtetése nagyon eltudd szállni.
Az "egyedi" fejlesztésű rendszerek nagy hátránya, azon túl hogy indulásnak elég költséges, és nem 1-2 nap alatt feltelepíthető - beállítható, hogy adott fejlesztő csapathoz fogsz kötődni. Mindenképp kérj ilyentől referencia munkákat, amik alapján felmérheted, hogy igényeidet ki tudja -e szolgálni.
Én első körben egy nem felmerülő opciót javasolnék.
Bérelhető WebShop felület, mint pl. Unas.
Itt se tárhely / szerver, se hátterével nem kell foglalkozni.
A kinézetett kell testre szabni, és lehet feltölteni a termékeket.
Induláshoz ennél költséghatékonyabb megoldás nincs.
A pénzed nagyrészét a marketingre tudod fordítani, hogy legyen forgalmad, bevételed.
Ha beindul az üzlet, és túlnővi igényeid ezen rendszerek, akkor érdemes a fentieken elgondolkodni.
Egy theme ahogy írták már, 20 ezertől 200 ezerig szokott terjedni, nagyon spec igények esetén akár a csillagos ég a határ.
Joomla / WP telepítés - beállítás, is kb. ezen határokon belül mozog.
Vagy is attól függ mit szeretnél, milyen fizetős modulok kellenek.
Egyedi modul hozzá, már körülményesebb, többnyire 90 ezertől indulnak.
Persze amit lehet az érdemes CSS - JS -el megoldalni, nem külön pluginokkal.
Egyedi fejlesztésnél pedig már 200 ezernél kezdődnek, és határ a csillagos ég.
Egyedi rendszereknél, csak egy alap váz van, majd a többi az igények alapján építhető fel.
Ezen rendszerek gyorsabbak - hatékonyabbak tudnak lenni, mert teljesítmény optimalizáltan lehet fejleszteni.
Egy pl. Van egy termék lista lekérdezése, annak vannak megjelenő adatai, képei.
Kész CMS rendszereknél, egy query -ben lekéri a termékek adatait, majd bekéri adott termékhez a képet.
Így egy while cikluson belül akár több rekurzív adatbázis lekérdezés történik.
Míg egyedi rendszernél, a termék lista lekérésénél, subquery -vel hozzál kéri az adatokat pl. JSON tömbbe.
Így egy adatbázis kapcsolattal - lekérdezéssel megkap minden adatott, nincs termékenként külön kérések.
Ez az apró trükk hihetetlen mértékben képes gyorsítani az oldalt, és csökkenteni a szerver oldali terhelést.
Mindnek meg van az előnye - hátránya.
De hiába készíttetsz minden pénzed felhasználásával egy szuper külsejű - működésű áruházat, ha azt nem hirdeted - reklámozod, mert akkor semmi bevételt nem fog hozni, és csak csalódás lesz.
Olyan fontos a jó marketing, mint a weboldal gyorsasága.
Ha lomha hosszú másodperceket kell várni egy kattintásnál, akkor hamar otthagyhatják, mert elunja magát a vásárolni szándékozó látogató.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!