Wordpress oldal építéséhez jó választás a Blocksy?
De jó!... Sőt...
Azért gondoltam erre, mert ennek szerkesztője ugyancsak block szerkesztő, viszont van vele egy csomó telepíthető oldalvariáns(templét), amiket ugye fel lehet telepíteni ingyenesen, ami egy jó kiindulópont.
Az igazság az, hogy úgy találtam rá, hogy keresgéltem az ingyenes templétek közt.
Vagy, ha van ötletetek, hogy mások miből szoktak kiindulni egy oldal építése során.
Nem gond nekem a html, php, javascript, és még az adatbázisba is bele tudok piszkálni ha kell. A css is megy, viszont az nagy meló hogy önállóan 3 képernyőre az ember megcsinálja az oldalt. Ezért kerestem volna egy olyan megoldást, amiből ki lehet indulni, amiben már a css animációk meg vannak, és csak egy kis fazonigazítást kell rajta végezni.
A Blocksy egy ingyenes WordPress téma, ami az alapértelmezett Gutenberg-szerkesztőt használja. A kérdésre a válasz, hogy jó választás, de ennél van jobb is.
Ha ingyenesben gondolkozol, sokkal jobb választás az Astra free: [link]
Ezen belül is az Elementor Free elrendezéseket ajánlom.
Bár az ingyenesből hiányzik pár extra funkció, de mindent tud, ami kell, továbbá jobban egyedire szabható, mint a Blocksy téma. Ráadásul nem egy, hanem számtalan elrendezést kínál már az ingyenes verzió is. Mindegyiknél a Demo tartalmat is megkapod, illetve tudod importálni.
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Valamikor 4 évvel ezelőtt találkoztam már a DIVI-vel, akkor nem győzött meg. Lehet, hogy azóta sokkal jobb. Az Elementorral is találkoztam már egy template kapcsán, tapasztalatok nélkül. Itt a kliens vásárolt egy templétet, és azzal együtt jött az elementor. Így sikerült találkoznom vele. Divivel is hasonlóan, egy totálkárosra kontárkodott DIVI oldalt bíztak rám rendbetételre.
Tehát én programozó volnék, ha minden igaz, csak nincs tapasztalatom wordpress témákkal, ezért fordultam hozzátok segítségül. Programozóként, sokkal jobban kiértem magam, ha például egy teljesen egyedi plugint kell íni wordpress alá, minthogy dizájn terén, honnan induljak el egy oldal építése kapcsán, hogy az ingyenes is legyen, és aránylag könnyedén építhessen benne az ember UX dizájnt.
Egész pontosan a kérdés erre irányult volna.
#3 Köszönöm, ezt ki fogom próbálni.
#4 Neked is nagyon szépen köszönöm a felajánlást, igazán kedves! A DIVI-ről az lenne kérdésem, hogy az nem pénzes?!
#3 Az elementorral kapcsolatban még egy kérdésem lenne. Hogy fejlesztőként, mennyire jó választás egy elementoros dolog?!
Hogy őszinte legyek, ezekben a szerkesztőkben első sorban az zavar, hogy inline style-al telemocskolják az oldalt, ha valaminek külön akarom megmondani a stílusát egyedi beállításokkal (helyesebben, minden ilyen beállítás ilyen inline style-ba fog kerülni elementorral, de DIVI-vel is) ÉS kevésbbé használható úgy, hogy készítek egy child templétet, és abba írkálom a JS, meg css fájlaimat, amit a finctions.php-ban olvastatok be. Nos, mivel a Guttenberg nem ad annyi beálíltási lehetőséget (azaz nem úgy) ahogy ad egy elementor, tudok a saját style.css-embe "dekorálni" És a stílus külön rétegen marad, nem úgy, mint az elementorral. Ezért néztem a blocksy-t. Viszont blocksy-vel sem érek semmit demo tartalom nélkül. Ha azt úgy is el kell készítenem magam. Merthogy nem értek egyik templétezőhöz sem (helyesebben nem vagyok jártas bennük) Csak úgy fogom tudni megtanulni, hogy egy adott kinézetet hogy lehet benne megcsinálni, milyen blockokkal, és milyen beállításokkal, ha látok egy kész dizájt. Nem?! Egy demo templétet. Másként honnan tudhatnám?!
Ezért kérdeztem, hogy vajon mások miből indulnak ki. De lehet, hogy csak én vagyok túl nehéz eset?! :)
Kedves #7
Köszönöm a jótanácsot!
Tudom, hogy már elavult technológián alapszik, vagyis messze áll a REST követelményektől. Ahogy ma még a legtöbb CMS.
Viszont legtöbbször a megrendelő azt is nézi, hogy a lehető legkedvezőbb áron megússza. Így aztán CMS. És mivel a wordpressnek a legnagyobb ma a marketingje, olcsó weboldalt, csakis wordpress kulcsszó alatt lehet "eladni". Mert igaz, hogy a legtöbb megrendelő azt sem tudja, hogy eszik-e, vagy isszák, ezért csak a számokat nézi! Ez a legnépszerűbb, következésképp ez kell! :)
A Divi nem rossz, sőt az egyik legjobb választás, de fizetős. Bár interneten számtalan oldalon van hozzá ingyenes API kulcs, ezek nem túl megbízhatóak (bármikor törölhetik őket). Egyébként aktiválás nélkül is működni fog, mert GPL licenszű, csak aktiválás nélkül nem lehet elrendezéseket importálni és nem frissül automatikusan.
Ha olcsóbban megbízható helyről vennéd meg, a HelloWP oldalon 9900 Ft (megéri, mert jobb az ingyeneseknél).
Az Elementor Free tudása korlátozott, a Pro lényegesen több szolgáltatást tartalmaz, de a Free is mindent tud, amit kell. Ugyanígy az Astra, a Free itt is kisebb tudású, de egy szöveges és fényképes weboldalhoz, meg bloghoz több, mint elegendő. Amire mindenképp jó az ingyenes, az a tanulás és gyakorlás (ha ingyenessel fel tudsz építeni egy weboldalt, el lehet gondolkozni a prémium verzión).
Fentebb hivatkoztam a GPL licenszre, ez a WordPress feltétele, hogy mindent ebben kell kiadni, tömören annyit jelent, hogy szabadon felhasználható és terjeszthető. Te amikor veszel egy prémium témát, nem a témáért, hanem a támogatásért (frissítésekért, Divi esetében az elrendezésekért) fizetsz. Felötlik a kérdés, hogy akkor az Elementor Pro és a Divi ingyenesen és legálisan letölthető? A válasz erre, hogy igen, például innen: [link]
A fenti oldalon rövid regisztrációt követően 25 ingyenes letöltést kapsz 30 naponként, és bár vannak témák és bővítmények, melyek prémium csomaghoz kötöttek, de a Divi és Elementor Pro benne van az ingyenesben is. Ahogyan viszont írtam, ezek nem kapnak automatikus frissítéseket, azaz ezt rendszeresen ellenőrizni kell, és manuálisan frissíteni. Ezt legegyszerűbben úgy csinálhatod meg, hogy letöltöd a gpldl.com oldaláról a legfrissebb verziót, belépsz a bővítmény/téma telepítőbe, és ugyanúgy feltöltöd, mint amikor újat telepítesz (ha fent van a régebbi verzió, fel fogja ajánlani a frissítést). Fontos, hogy legalább havonta frissítsd a GPL verziós témáid és bővítményeid.
Egyébként a Layout (elrendezés) importáláson kívül minden fog működni GPL liceszes Divinél. Tehát az alapoktól fel tudsz vele építeni egy weboldalt. Az Elementor Pro is hasonló, ezzel is fel tudsz a nulláról építeni egy weboldalt, az Astra Free ehhez gyakorlatilag előre elkészített weboldal terveket ad hozzá.
Annyit még hozzá tennék, hogy személyes oldalakhoz használhatsz bátran GPL licenszű témákat és bővítményeket, még saját célra készített céges oldalon is elmegy a dolog. De ha megrendelésre készítesz weblapot, azaz webfejlesztő vagy, és ilyent felteszel, az szerintem elég gáz és átverés. Automatikus frissítés nincs rá, kérdéses az is, hogy te milyen időközönként frissíted, ha pedig ezek nem naprakészek, azzal szó szerint becsapod az ügyfeledet.
Kedves #9
Köszi a kimerítő szép választ! Nagyon tanulságos volt számomra! És tökéletesen egyet értek mindennel, amit írsz, bár van némi kivétel, például a szóban forgó weboldal, amit 80ezer Ft-ér kap kézhez a megrendelő! Azt hiszem ez az összeg ebben a témakörben, amiért sokan még ezt a "hosszú" beszélgetést sem folytatnák le! Úgyhogy, nem hinném, hogy ebből a 80ezerből, még nekem témát kellene vennem. Tehát vehetitek úgy, hogy ez tiszta szívességből lesz készítve. Ám hogy a kliens is jól érezze magát, mégiscsak szeretnék egy szép oldalt kiadni a kezemből, ehhez viszont meg kell teremtenem a fenti feltételeket! Úgyhogy ebben a buliban csak egy átvert ember lesz :) S az én leszek! Nem... nem vettek palira, max én saját magam. De nem zavar. A jó szándék vezérelt, és indíttatta velem ezt a beszélgetést! Mindezt csupán a tisztánlátás érdekében írom le, mielőtt ítélethirdetés születne személyem fölött. ;)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!