Hogyan szerezzek pénzt weboldalkészítéssel?
Tehát a kérdésem az lenne, hogy milyen módokon tudnék ezzel pénzt keresni?
Eladni valahol a már létrehozott oldalt esetleg? De hol, és mi kell hozzá?
A másik kérdésem, hogy hogyan szerezzek ügyfeleket?
Igaz még iskolába járok de, biztosan van nekem is esélyem ebben.
"Eladni valahol a már létrehozott oldalt esetleg? De hol, és mi kell hozzá?"
Készíts inkább template-eket, pluginokat Wordpresshez és hasonló, népszerű CMS-ekhez, amiket erre szakosodott oldalakon tudsz eladni.
Ha legálisan akarod csinálni, akkor ehhez számlaképesnek kell lenned, valamilyen gazdasági forma (pl. egyéni vállalkozás) keretén belül.
Vegul is alig tobb szazezer hasonlo diaknal kell jobb munkat vegezz olcsobban.
Elobb inkabb hobbi szinten probalkozz.
Előbb csináld meg az egyetemet, aztán majd meglátod.
Web rendszereket szokás manapság csinálni, nem összekattintgatni egy weboldalt Wordpressben. A web rendszereket meg egyedi megrendelésre csinálják.
Van rá néhány lehetőség, egyik sem könnyű.
1. Céges weboldalakat és webáruházakat készítesz. Ezt a tevékenységet végezheted cégnél, mint alkalmazott, vagy szabadúszóként. Cégnél nagyon nehéz ilyen állást kapni, ehhez tényleg nagyon jó szaktudással és referenciákkal kell rendelkezni. Szabadúszóként sem könnyű munkát szerezni, illetve úgy mondanám, hogy az első ügyfeleket lesz nehéz megtalálni, mert ha jó weboldalakat készítesz, tovább fognak ajánlani. Ehhez viszont érdemes valamilyen weboldal készítési tanfolyamra vagy elmenned, vagy online befizetned egy videótanfolyamba. Interneten elég sok leírás van, ha valóban érdekel a dolog, ebből is sokat megtanulsz.
2. Webáruházat csinálsz. Ebben az esetben nem a weboldal készítéssel keresel pénzt, hanem a weboldallal, ha eladsz valamit. A webáruházat akár el is készítettheted egy szakemberrel, a te feladatod a termékek feltöltése és értékesítése lesz (meg a termékek beszerzése, valamit árulnod is kell). Egyébként ha jó termékeid vannak, jó árban, akkor lesz vásárlód, de ehhez kelleni fog valamilyen hirdetés. Sokan a Google ads-ban, az árukeresőben és az árgépen hirdetnek. Ha egy adott terméket te adsz a legolcsóbban, akkor azt jó eséllyel el is adod ezeken a felületeken.
3. Készítesz valami olyan oldalt/szolgáltatást, amit sokan használnak, mint pl. a gyakorikerdesek.hu oldal (de ehhez valami nagyon jó és újszerű ötlet kell, magamból kiindulva a gyakorikerdesek.hu oldal egyetlen "koppintását" sem használom, ezt viszont naponta nézem és sok választ írok). Lehet akár egy magazin oldal is ez, amin olyan cikkek vannak, ami sokakat érdekel. Ha ez az oldal látogatott, akkor lesznek rajta hirdetők. Ez lehet épp Google Adsense vagy Netadclick (ők a hirdetésre kattintó látogatók után fizetnek meghatározott összeget), de felkereshetsz közvetlenül is adott cégeket, hogy hirdessenek nálad. Ahhoz viszont, hogy ez bejöjjön, tényleg rengeteg látogató kell.
"Igaz még iskolába járok de, biztosan van nekem is esélyem ebben."
Ez nem egy olyan dolog, hogy ma eldöntöm, holnapra meg már jönni fog a pénz.
Kókány ligában (WP, összekattingtatós CMS-ek) elvesznél, mint a csepp a tengerben.
Túl nagy a verseny, valamint a harmadik világbeli egyének úgy lenyomják az árat, hogy nem éri meg vele foglalkozni ilyen szinten.
Ahhoz, hogy ebből a rétegből kiemelkedj és értekelhető pénzmennyiséget megkereshess, ahhoz nagyon sokat kell tanulnod és networkingelni is kell.
Egy gimis ősrégi HTML3, nagyon minimális CSS tudással labdába se lehet rúgni.
A dolog valahol itt kezdődik:
- HTML5,
- CSS3 normális szinten(Flex, Grid..), reszponzív design ismerettel + egy preprocessor (Sass / Less),
- Javascript + érdemes már az aktuális, ES6 szabányt megtanulni
Eddig tartunk az alapoknál, itt még közel sem vagy a piacképes szinthez, ezek csak előfeltételei a gyakorlatban szükséges eszközök megtanulásának:
- React / Angular / Vue - bármilyen frontend framework, piacon mindenhol kérik - okkal. Kezdésnek React talán barátibb kezdőként, mivel ott OOP (objektum orientált) szemlélettel kell programozni.
- Typescript - Nem kötelező, de ha később ebből teljes állást szeretnél erősen ajánlott.
- REST API és HTTP kommunikáció - Legyen fogalmad róla a szerverek közti kommunikáció elméletben és gyakorlatban hogy működik.
- NodeJS + ExpressJS - Backend és API íráshoz elengedhetetlenek, mivel egyszemélyes hadseregnek készülsz ezt is tudnod kell.
Ha ideáig a felsoroltakat magabiztosan, használhatóan tudod használni már képes vagy piacképes és adott esetben eladható, egyedileg fejlesztett weboldalakat létrehozni.
Ugyanakkor vedd figyelembe, hogy ezek elsajátítása nem két nap, alsó hangon egy év ha minden nap foglalkozol vele, ha nem, még több idő.
Kérdés, hogy valóban érdekel téged a web -és önmagában a szoftverfejlesztés, vagy csak hallottad/olvastad valahol, hogy ebben "mekkora pénz van" és csak felültél a hype vonatra?
Ha valóban érdekel és elszánt vagy, képes vagy sok munkát beletenni akkor érdemes lenne már most elkezdeni a tanulást, amíg iskolás vagy.
Munka mellett már nem, vagy csak nagyon kis eséllyel, még több kitartással és lemondással fog menni.
Sok sikert!
"- React / Angular / Vue - bármilyen frontend framework, piacon mindenhol kérik - okkal. Kezdésnek React talán barátibb kezdőként, mivel ott OOP (objektum orientált) szemlélettel kell programozni."
Hupsz, nem lemaradt. React azért könnyebb, mert ott már funkcionális szemlélettel kell programozni és NEM OOP-al. Ami kezdőként sokkal könnyebb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!