Lehet HTML-lel pénzt csinálni?
Suliban amit webfejlesztésnek csúfolnak az csak a jéghegy csúcsa.
HTML jóindulattal is csak a 10%-a a webfejlesztésnek.
Mivel úgy fogalmaztál, hogy "szeretnék nagyon pénzt keresni" ez felveti azt, hogy téged nem is maga a webfejlesztés, hanem csak a benne rejlő kereseti lehetőség az ami mozgat, ha ez így van akkor már most mondom nem érdemes foglalkoznod a témával.
Webfejlesztéssel így pénzt keresni szabaduszóként lehet, ahhoz viszont egy mezei HTML tudás édes kevés. Oda legalább a HTML + CSS + JS kell, ismerni kéne a reszponzív design módszereit, SEO-val sem ártana valamennyire tisztában lenni. De akkor még olyat nem is említettem, hogy ha ténylegesen sok megkeresést szeretnél akkor még egy ismertebb keretrendszert is tudni kéne használni (mondjuk egyet a React/Angular/Vue hármasból).
Akkor másik oldalról ott van az, hogy szabadúszóként számlaképesnek kell lenned (még ha rozi néni a sarki kisboltjához is szeretne egy bemutatkozó weboldalt amit mondjuk te esetlegesen meg is tudnál csinálni, de muszáj számlát kapnia hogy az adóhivatalnál leírhassa költségnek)
Viszont akkor meg már ott tartunk hogy alsó hangon EV-nek kéne lenned amihez a korod bár megvan, de oda konstans megbízások és bevétel kéne, hogy meg is érje csinálni. Ahhoz viszont meg ahogy fentebb is felvázoltam sokkal több tudás kell.
Semmiképp sem akarlak elkeseríteni, de te most a suliban csak a legapróbb szeletet láttad a hatalmas tortából.
Amennyiben nem csak a pénz ami mozgat, hanem ténylegesen érdekel a web és a webfejlesztés, akkor olyan 1 év belerakott tényleges napi szintű tanulás után elérhetnél egy Junior szintre, és mire végeznél a sulival tudnál kezdő webfejlesztő pozikat pályázni.
Pár évet eltöltesz céges háttérben és lesz annyi tapasztalatod hogy belevágj a szabadúszó életbe.
#7 vagyok, Hosszú út lesz, mivel maga a programozás így a webfejlesztés is egy soha véget nem érő tanulási folyamat.
Az alapokat lesz nehéz/nehezebb elsajátítani de ha az megvan onnantól bármilyen programozási nyelvet könnyebben fogsz megérteni.
Évek alatt drasztikusan változik az ipar és a használt technológia így muszáj folyamatosan tanulni hogy versenyben maradjon az ember.
Amennyiben nekifognál először egy dolgot dönts el, hogy téged a frontend vagy backend érdekelne.
Bot egyszerű példával a frontendesen múlik a weboldalon a gomb hogy nézzen ki, hol legyen a képernyőn, milyen animációt/áttűnést tartalmazzon stb. A backendes meg megcsinálja a mögöttes logikát, hogy mi történjen mikor rákattintasz a gombra.
Amennyiben inkább vagy vizuális típus és adsz a külsőségekre akkor a frontend javasolt, ha inkább szereted a fejtörőket, gondolkozós feladványokat és inkább vagy analitikus gondolkodású, mintsem vizuálisan kreatív, akkor a backend-en jobban éreznéd magad.
Remélem az angollal nincs bajod. Elengedhetetlen ebben a szakmában.
Hagyok itt pár hasznos linket:
(kb ez a kettő az alfája és omegája az egész tanulásnak)
Fentiek tanulásra, alább gyakorlásra:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!