Ha egy külföldi honlapkészítőn(Webnode/Site123) csinálok egy blogot/webáruházat ami ".com-ra" végződik, az működhet Magyarországon? Vagy mindenképpen muszáj a ".hu" végződés Magyarországon, és megkell venni az itteni Domaint?
Működhet természetesen. Az internet egyik lényege, hogy (hacsak mesterségesen nincs letiltva) minden weboldal mindenhonnan elérhető.
Jogilag meg semmi nem tiltja, hogy ne .hu domaint vásárolj. Nekem például .eu végződésű van.
A domainvégződés vagy a tárhely lokációja lényegtelen.
Mivel webáruházat említettél inkább a szükséges tartalmak - elérhetőség, ÁSZF, adatvédelmi nyilatkozat - megléte a lényeges, kötelező a feltüntetésük.
Bármilyet használhatsz, amit be tudsz regisztrálni. Semmi nem kötelez/korlátoz egyik vagy másik használatára. (Sőt regisztrálhatsz több félét is, amik mind ugyanoda, vagy ugyanannak az oldalnak különböző aloldalaira irányítanak.)
A .hu .eu és egyéb területhez kötődő domainek csak megerősítik a látogatót hogy területileg jó helyen jár.
Pl. .hu oldalon számíthat magyar nyelvre, forintban kiírt árakra, Magyarországra szállításra, Magyarországról nemzetközi hívás nélkül hívható telefonszámra, stb.
Egy .com oldal általában inkább szól nemzetközi/amerikai közönséghez, ezért ilyeneket kevésbé várhat az ember - és emiatt egy .com webshopot nagyobb óvatossággal használnak.
EV-ként számlázhatsz, akinek akarsz (a törvények betartása mellett persze), tiéd a cég.
Kft tagjaként már bonyolultabb. Az ügyvezető dönt, tagként korlátozott lehet a döntési jogköröd, nem csinálhatsz szabadon bármit a cég nevében.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!